• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname en Nederlandse gemeenten gaan samenwerken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 december 2021 01:00
in Nieuws
HG 20211206 9172

GFC NIEUWSREDACTIE- Suriname en de Nederlandse Gemeenten gaan nauwer samenwerken.

Dat is maandag vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst die in Den Haag is getekend tussen minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) in Suriname en Burgemeester Jan van Zanen, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

Daarmee wordt de samenwerking die de afgelopen tien jaar vrijwel stil was komen te liggen weer nieuw leven ingeblazen. “Van alle kanten is er enorm veel energie bij lokale bestuurders en anderen om Suriname te steunen. Het wordt een herstart, waarbij Suriname de ‘lead’ zal hebben ”, aldus burgemeester Van Zanen.

Doel van de samenwerking is om concreet op districtsniveau te komen tot projecten die helpen om het leven van de bevolking te verbeteren, leefbaarheid te vergroten en versterking van het lokale bestuur te bevorderen.

“Niet alleen technische bijstand, maar duidelijke initiatieven, die merkbaar verbetering brengen in mensen hun leven”, aldus minister Ramdin. Daarbij zal niet alleen de overheid, maar ook het klein- en middenbedrijf een rol moeten spelen.

Maandagavond vond op initiatief van de VNG en de Surinaamse ambassadeur Rajendre Khargi al een eerste gedachtewisseling plaats tussen burgemeesters, wethouders en diverse bestuurders om de samenwerking op te starten. Daarbij waren ook veel deelnemers met een Surinaamse achtergrond, zoals burgemeester Franc Weerwind (Almere) en de wethouders Reshma Roopram (Berendrecht) en Kavita Parbhudayal (Den Haag).

De ontmoeting onder leiding van burgemeester Van Zanen van de gemeente Den Haag, besloot een uitnodiging te doen aan de 10 districtscommissarissen om op korte termijn een eerste virtuele ontmoeting te hebben om van Surinaamse kant te inventariseren welke behoeften er zoal leven.

Van diverse districten waren al initiatieven uitgegaan richting Nederland, die kunnen nu gericht worden opgepakt in het kader van de gesloten samenwerking. Het is de bedoeling dat in de eerste helft van februari een delegatie van de VNG een bezoek brengt aan Suriname om verder te praten met de districtscommissarissen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Kranten media pers
Suriname

Nederlandse analist zegt dat Surinaamse pers faalt in haar taak

ondernemer yang wateroverlast paramaribo onderwater
Suriname

Oud echtpaar rekent genadeloos af met 36 jaar loze beloften over wateroverlast

tandpasta tanden poetsen
Lifestyle

Surinamers bestellen fluoridevrije tandpasta uit Nederland door schaars aanbod

coalitie 2025-2030 NDP- nps- bep- a20- PL en abop
Suriname

Schaduwoperatie gaande om Bronto Somohardjo uit te schakelen en macht te grijpen, zegt Pinas

SRD geld surinaamse dollars
Suriname

Mensen met beperking en sociaal zwakken krijgen spoedig uitbetaling, verzekerd Financiën

Gezondheidsrisicos wateroverlast
Suriname

Minister Tsang volgt wateroverlast nauwlettend

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws