De Surinaamse honorair consul in Israël, Joseph Haim Harrosh, heeft eergisteren een bezoek gebracht aan minister André Misiekaba van Volksgezondheid.
Het gesprek ging over mogelijke samenwerking tussen Suriname en Israël om de gezondheidszorg in ons land te verbeteren.
Beide partijen spraken in een open sfeer over verschillende manieren waarop Israël kan helpen bij de modernisering van de Surinaamse zorgsector.
Expertise in spoedeisende hulp en medische technologie
Israël staat internationaal bekend om de goede spoedeisende zorg, traumazorg en digitale zorg. Ook op het gebied van medische technologie heeft het land veel kennis.
Tijdens het overleg werd gekeken hoe deze expertise ingezet kan worden om de Surinaamse gezondheidszorg sterker te maken.
Er werd gesproken over verschillende onderwerpen zoals het gebruik van ICT-programma’s in ziekenhuizen en klinieken.
Ook de digitalisering en automatisering van zorginstellingen en laboratoria kwamen aan bod. Verder ging het over de beschikbaarheid van medische en operatieapparatuur die nodig is voor goede zorg.
Opleiding van verpleegkundigen en verbinding tussen zorginstellingen
Een belangrijk onderwerp was de samenwerking op het gebied van farmacie, zorgtechnologie en innovatie. Ook het IS4H-IDB-project werd besproken.
Dit project gebruikt ICT-oplossingen om zorginstellingen beter met elkaar te verbinden. Goede verbindingen tussen ziekenhuizen en klinieken zijn nodig voor een goed functionerend zorgsysteem.
Daarnaast werd het tekort aan verpleegkundigen besproken. Israël kan mogelijk helpen met opleidingen, het uitwisselen van kennis en het versterken van de capaciteit in de zorg.
Beide partijen gaven aan vertrouwen te hebben in een samenwerking die lang kan duren. Het doel is om de kwaliteit, toegankelijkheid en efficiëntie van de gezondheidszorg in Suriname te verbeteren.
Bron: gov.sr







