• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname en Frankrijk starten stageprogramma voor toerisme en onderwijs

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 februari 2025 03:30
in Suriname
shata en franse mabassade

In Paramaribo vond deze week een belangrijke mijlpaal plaats voor de toeristische en educatieve sector in Suriname.

De Surinaamse Hotel, Restaurant en Toerisme Associatie (SHATA) en het Institut des Amériques Apprentice Training Centre (CFA IdA) tekenden een overeenkomst om de komst van Franse stagiaires naar Suriname te faciliteren.

Daarnaast biedt deze samenwerking mogelijkheden voor Surinaamse studenten om technische stages te volgen binnen Franse bedrijven.

De ondertekeningsceremonie werd bijgewoond door de Surinaamse minister van Onderwijs, Henry Ori, die als eregast het belang van deze samenwerking benadrukte.

In zijn toespraak sprak hij zijn steun uit voor het herintroduceren van de Franse taal in het Surinaamse onderwijssysteem, conform de aanbevelingen van de Taalraad.

Ook de Franse ambassadeur in Suriname, Nicolas de Lacoste, prees het initiatief en wees op het belang van grensoverschrijdende samenwerking.

Dit initiatief is tot stand gekomen na diverse ontmoetingen en bezoeken van vertegenwoordigers van beide landen in de afgelopen maanden.

De coördinatie werd verzorgd door Anne Mathieu, vertegenwoordiger van de Collectivité Territoriale de Guyane in Suriname.

De overeenkomst werd officieel ondertekend door CFA-directeur Lucien Bade en SHATA-voorzitter Egon von Foidl.

Vertegenwoordigers van onderwijsinstellingen zoals ABC Hogeschool en IMEAO waren aanwezig, gezien de intentie om ook Surinaamse studenten de kans te bieden ervaring op te doen in Franse bedrijven, met een focus op gastvrijheid en technische vaardigheden.

Met deze samenwerking wordt niet alleen de toeristische sector in Suriname versterkt, maar wordt ook een belangrijke stap gezet in de educatieve uitwisseling tussen beide landen.

Dit initiatief draagt bij aan de professionele ontwikkeling van studenten en bevordert de banden tussen Suriname en Frankrijk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ministerie financien onafhankelijkheidsplein paramaribo suriname
Suriname

Renovatie Torengebouw start met noodmaatregelen in april voor restauratie in 2027

fiets
Lifestyle

Gevaarlijke methode op de fiets komt nog sporadisch voor in Surinaamse districten

President Simons in overleg met agrarische exporteurs over aanpak dalende exportcijfers
Suriname

President Simons wil dalende agrarische export aanpakken met integrale aanpak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432902
Suriname

Webapplicatie ‘SRD Check’ gratis te gebruiken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432904
Suriname

JusPol stelt aanbestedingscommissie in voor eerlijke medailletoekenning

klm vliegtuig
Nederland

Promotarief voor zomerticket naar Paramaribo vanaf Schiphol 1262 euro

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws