• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname bereidt zich voor op olieboom: lokale bedrijven moeten overstappen op internationale normen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 juni 2024 11:51
in Suriname, Technologie
Suraya Jiawan-Nanan

Suraya Jiawan-Nanan, CEO van Haukes Construction Company in Suriname, roept lokale bedrijven op om hun standaarden te verhogen naar internationaal niveau in de aanloop naar de verwachte olieboom.

Dit maakte ze bekend tijdens de recente Suriname Energy Oil and Gas Summit. Met de oliesector aan de vooravond van een grote doorbraak, benadrukt Jiawan-Nanan het belang van deze verandering niet alleen voor de olie-industrie maar voor de hele economische ontwikkeling van het land.

“Jezelf aanpassen aan de hoge eisen van de olie- en gasindustrie is geen keuze, maar een noodzaak als je deel wilt uitmaken van deze sector,” stelt Jiawan-Nanan. Zij wijst erop dat dit ook positieve effecten zal hebben op andere sectoren zoals infrastructuur, landbouw en onderwijs.

Haukes Construction, gespecialiseerd in engineering, inkoop en bouwmanagement, voldoet al aan deze internationale normen en is ISO 9001:2015 gecertificeerd. De CEO meldde dat haar bedrijf al 15 jaar de nationale oliemaatschappij Staatsolie ondersteunt en nu ook klaar staat om offshore projecten te ondersteunen.

Daarnaast benadrukt Jiawan-Nanan het belang van samenwerking tussen lokale bedrijven. “We moeten samenwerken en van elkaar leren om te voldoen aan de eisen van de olie- en gasindustrie,” zegt ze. Deze samenwerkingsbenadering zal de algehele capaciteit en paraatheid van Surinaamse bedrijven voor de olieboom versterken.

Bekijk ook:

Grotere duiker moet wateroverlast aan Bijlhoutweg verminderen

Stichting Witsanti brengt hiv-voorlichting en preventie dichter bij de gemeenschap

Suriname staat aan de vooravond van zijn eerste offshore ontwikkelingsproject, geschat op US$9 miljard, uitgevoerd door TotalEnergies en APA Corporation, die elk 50% van de aandelen van Block 58 bezitten. Een finale investeringsbeslissing wordt verwacht voor het einde van dit jaar.

Volgens Wood Mackenzie beschikt Suriname over circa 4,6 miljard olie-equivalente vaten. Naast de eerste olieontwikkeling wordt ook een potentieel gasproject overwogen door Petronas, dat Block 52 beheert, waar recent ontdekkingen zijn gedaan die kunnen leiden tot een ontwikkeling van 100.000 vaten per dag.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Ondernemer en overheid slaan handen ineen voor betere afwatering.
Suriname

Grotere duiker moet wateroverlast aan Bijlhoutweg verminderen

Illustratiefoto.
Suriname

Stichting Witsanti brengt hiv-voorlichting en preventie dichter bij de gemeenschap

Discussie laait op rond opslag van radioactieve materialen voor olie-industrie
Suriname

Opslag radioactieve bronnen voor de olie- en gassector geen nieuw fenomeen in Suriname

Gecoördineerde actie moet gevolgen van wateroverlast beperken.
Suriname

Bewoners Ireneweg ontvangen zandzakken tegen wateroverlast

Nederland heeft verspreid over het hele jaar maximaal 17 tot 18 weken zon per jaar.. Iets om rekening mee te houden.
Lifestyle

Veel Surinamers bezoeken Nederland in de zomer, maar missen een belangrijk deel van de werkelijkheid

Kritiek op opeenvolgende regeringen
Suriname

Guillermo Feller: de Surinaamse middenklasse dreigt verder weg te zakken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws