• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse zakenman onnodig bezorgd dat magie van Nederlander zijn liefde steelt

Patricia Wong door Patricia Wong
26 november 2024 18:00
in Column, Lifestyle
man stress verdriet huilen

Onlangs vertelde een 35-jarige ondernemer uit Nickerie mij zijn privéprobleem.

Hij is ervan overtuigd dat zijn verloofde, met wie hij al sinds hun tienerjaren samen is, door een Surinaamse- Nederlander uit Amsterdam is “bewerkt” met zwarte magie.

Volgens hem heeft deze Hollander die eerder dit jaar in Suriname was, iets gedaan waardoor zijn vriendin minder aandacht voor hem heeft en meer interesse in de vakantieganger.

De man uit Amsterdam is inmiddels teruggekeerd naar huis, maar de angst van de zakenman blijft: hij vreest dat zijn verloofde haar gevoelens voor hem verliest en uiteindelijk kiest voor een leven in Nederland.

Laat ik hier duidelijk over zijn: dit is klinkklare onzin. Het idee dat een persoon met zogenaamde hogere krachten in staat zou zijn om het hart van een vrouw zo te manipuleren dat ze haar verloofde links laat liggen, is puur bijgeloof.

Er is geen enkel bewijs dat zwarte magie zulke krachten heeft. Het is simpelweg niet mogelijk.

Wat ik echter het meest triest vind, is dat een volwassen persoon, nota bene een geslaagde zakenman met verstand en levenservaring nog steeds in zulke verhalen gelooft.

In plaats van zijn angst op magie te projecteren, zou hij beter met zijn verloofde moeten praten over zijn zorgen. Liefde draait immers om vertrouwen, communicatie en respect – niet om vage theorieën over magische invloeden.

In een tijd waarin Suriname al worstelt met zoveel serieuze problemen, is het jammer dat mensen hun energie verspillen aan achterhaalde overtuigingen.

Het is hoog tijd dat we ons ontdoen van deze schadelijke denkbeelden en ons richten op wat echt telt: het koesteren van onze relaties en het bouwen aan een solide toekomst.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schiphol airport
Column

Niet iedereen in Suriname valt voor een Nederlands accent

student lezen school boek
Column

Het papieren woordenboek leert leerlingen iets wat apps niet kunnen

melk
Lifestyle

Consumenten in Paramaribo en Wanica lijken vaker te kiezen vaker voor Nederlandse producten

sporten fitness gym
Lifestyle

Spieren maken indruk maar karakter blijft voor veel Surinaamse vrouwen belangrijker

zwanger
Column

Open gesprekken kunnen Surinaamse tieners helpen betere keuzes te maken

muziek kunst artiest gitaar instrument
Lifestyle

Pinas noemt niveau van veel Surinaamse muziekbands ronduit beschamend

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws