• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse winkels hanteren mogelijk verhoogde prijzen tijdens feestdagen

Shafely King door Shafely King
15 december 2024 06:00
in Suriname
winkel boodschappen supermarkt

Foto ter illustratie.

De feestdagen staan voor de deur en met de kerstinkopen in volle gang gaan de prijzen in sommige supermarkten ook omhoog.

Een Chinese ondernemer uit Paramaribo deelt zijn bezorgdheid hierover met GFC Nieuws.

Volgens hem is de prijsstijging vaak te wijten aan het feit dat veel mensen waardebonnen van hun werk ontvangen, wat hen aanzet om meer te kopen.

Doordat men in deze periode minder let op de prijzen, maken winkeliers hiervan gebruik om de prijzen te verhogen.

“Maar dat betekent niet dat de prijzen omhoog moeten gaan. Winkeliers verhogen vaak de prijzen omdat ze weten dat personen minder oplettend zijn als ze cadeaus kopen en hun inkopen doen.”

De ondernemer benadrukt dat deze prijsverhogingen helemaal niet nodig zijn. Volgens hem blijven de werkelijke kosten meestal hetzelfde, en stijgen de prijzen vaak zonder dat daar een echte reden voor is.

Hij roept zowel handelaren als klanten op om bewust om te gaan met de feestdagenuitgaven.

“Consumenten moeten meer aandacht hebben voor de prijzen en niet automatisch meer uitgeven omdat het Kerst is.”

“Winkeliers zouden ook hun prijzen niet onterecht moeten verhogen, maar eerlijk blijven, zelfs in deze drukke periode”, geeft hij aan.

Of consumenten in de komende weken daadwerkelijk minder zullen spenderen of bewuster zullen winkelen, zal nog moeten blijken.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

klm airbus a350
Nederland

Wanneer zet de nieuwe Airbus A350 van KLM koers naar Suriname?

winkel boodschappen supermarkt
Lifestyle

Winkelverkopers in Suriname niet altijd eerlijk bij advies aan klanten

santo boma vrouwen
Suriname

Vrouwen in Santo Boma werken aan toekomstbeeld tijdens bijzonder bezoek

vsb santokhi chan
Suriname

VSB eert Santokhi: dialoog en stabiliteit kenmerken zijn nalatenschap

truck met houtblokken
Suriname

Truck met houtblokken belandt deels in rivier bij Jaikreek

crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2
Suriname

Vijf personen opgepakt na wissel van USD 1.400 aan vals geld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws