• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse vrouwen lopen achter op Nederlandse mode, strakke leggings zijn vaak een no-go

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 maart 2025 20:00
in Lifestyle
strakke-kleding-dik-overgewicht-obesitas-legging

Foto ter illustratie.

In Suriname gaat het mis met de kledingstijl van een groeiende groep vrouwen, stelt lifestyledeskundige en trendwatcher Patricia Wong in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

Volgens haar ontbreekt het veel vrouwen aan modebesef, waardoor bepaalde kledingkeuzes eerder afbreuk doen aan hun uitstraling dan bijdragen aan een verzorgde look. Één van de grootste missers van dit moment? De strakke legging.

“Het is werkelijk geen gezicht om een vrouw in een legging te zien terwijl de lichaamsvorm niet ideaal is. Zonder de juiste rondingen is een legging een no- go,” zegt Wong fel.

“Veel vrouwen lijken niet door te hebben dat niet iedereen geschikt is voor zo’n kledingstuk. Mode draait niet alleen om wat je mooi vindt, maar ook om wat bij je figuur past. Dat besef ontbreekt hier vaak.”

Volgens de kenner moeten we in Suriname meer leren van de modecultuur in Europa, met name in Nederland, Italië en Frankrijk.

“Daar weten vrouwen hoe ze zich stijlvol kleden zonder in modetrends te vervallen die hen eigenlijk niet flatteren.

In Suriname zien we helaas het tegenovergestelde: leggings die alles benadrukken wat beter verhuld had kunnen blijven,” legt ze uit.

Wong adviseert vrouwen die toch een legging willen dragen om dit op een meer elegante manier te doen.

“Kies bijvoorbeeld voor een lange trui of blouse die de bovenbenen en het bilgedeelte bedekt. Dat ziet er veel smaakvoller uit en voorkomt dat het geheel goedkoop oogt.”

Ze geeft verder aan dat het niet gaat om het ontmoedigen van zelfexpressie, maar om het promoten van een meer verfijnde stijl.

“Mode is een krachtig instrument. Als vrouwen zich bewust worden van wat hen echt flatteert, zullen ze zich niet alleen beter kleden, maar zich ook zelfverzekerder voelen.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

SRD Surinaamse Dollar
Lifestyle

Geld blijven geven houdt bedelcultuur Suriname in stand

voodoo bonumang winti
Lifestyle

Winti instituut verzet zich tegen uitspraken Geor Hering over bonumangs

vernieuwde waterkant foto PURP
Lifestyle

Vernieuwde Waterkant door panelleden uitgeroepen tot mooiste plek van Paramaribo

roltrap winkel warenhuis winkelen shoppen
Lifestyle

Meer keuze en betere warenhuizen zichtbaar in Paramaribo

klm airport schiphol
Lifestyle

Vlucht naar Zanderij vanuit Schiphol: hoe vroeg moet je aanwezig zijn op de airport?

lgbt homo lesbisch
Lifestyle

Grote kloof tussen Suriname en Nederland over homolessen op school

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws