• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse vrouwen: je eerste man is niet je schooldiploma maar een capabele partner

Patricia Wong door Patricia Wong
5 november 2024 13:00
in Lifestyle
hindoe koppel stel echtpaar

In Suriname horen jonge meisjes vaak de uitspraak: “je eerste man is je diploma.” Onze grootmoeders en ouders bedoelen het goed. Ze willen dat we onafhankelijk zijn en niet afhankelijk worden van een man. Maar is dat wel de beste insteek?

Uit mijn eigen ervaring – en dat van mijn vriendinnen – kan ik zeggen dat een capabele levenspartner soms meer waard is dan een diploma. Begrijp me niet verkeerd: studeren is belangrijk en je moet vooral werken aan je eigen toekomst. Maar het draait om prioriteiten.

Een fijne, gelijkwaardige partner vinden is vaak eenvoudiger als je jong bent. Studies laten zien dat mensen op latere leeftijd vaak meer bagage meenemen.

Hoe meer relaties iemand heeft gehad, hoe groter de kans op relatieproblemen later. Jong zijn geeft een voordeel: je hebt een ruimere keuze, ziet er meestal beter uit, en komt vaker mannen tegen die ook vooruitdenken en ambities hebben.

Laten we eerlijk zijn: voor veel mannen is een hoge opleiding van hun partner niet het belangrijkste. Ze willen een vrouw met wie ze het leven kunnen delen, iemand die hen begrijpt en met wie ze samen kunnen bouwen.

Bekijk ook:

Zwangere jonge vrouw uit huis gezet door moeder

Spanje trekt Surinaamse Nederlanders met huizen vanaf €50.000, maar dit kan tegenvallen

Ik ken genoeg hoogopgeleide vriendinnen die verlaten werden voor een “jong ding” dat nauwelijks een MULO-diploma heeft. Het draait uiteindelijk om de connectie en het uiterlijk, niet om je diploma’s.

Dus, Surinaamse vrouwen: ja, werk aan je opleiding, maar kijk ook verder. Een goede partner kan net zo waardevol zijn als een diploma, misschien zelfs meer!

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto
Lifestyle

Zwangere jonge vrouw uit huis gezet door moeder

Voor nieuwkomers die zich echt willen vestigen in een Spaans dorp, vormt de taal vaak de sleutel tot een soepel dagelijks leven en betere integratie.
Lifestyle

Spanje trekt Surinaamse Nederlanders met huizen vanaf €50.000, maar dit kan tegenvallen

Surinaamse studenten krijgen door AI meer alternatieven naast Nederland. Illustratiefoto
Lifestyle

Nederland blijft belangrijk voor Surinaamse studenten maar AI verandert het speelveld

Voor sommigen is terugkeren naar Suriname geen optie, waardoor de blik op andere landen wordt gericht.
Lifestyle

Waar kunnen Surinaamse Nederlanders naartoe als Holland niet meer bevalt?

Een goede helm kan het verschil maken
Lifestyle

KIVC waarschuwt dat goedkope helmen levens van bromfietsers in gevaar brengen

De situatie van de Surinaamse vrouw lijkt daarmee volgens experts niet uitzonderlijk
Lifestyle

Verdriet om eenzaamheid verdeelt familie tussen Nederland en Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws