• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse vrouw uit kritiek op beeldvorming rond bijstandsuitkering en behandeling in Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 december 2024 13:30
in Lifestyle, Nederland, Suriname
vlag nederland

Natasha Harpal, een vrouw van Surinaamse afkomst, heeft via een open brief aan GFC Nieuws haar frustratie en pijn geuit over de manier waarop mensen van Surinaamse afkomst vaak worden neergezet in Nederland.

Volgens haar versterken bepaalde artikelen en maatschappelijke uitspraken het stereotype dat Surinamers in Nederland profiteren van sociale uitkeringen, wat volgens haar niet alleen onwaar is, maar ook schadelijk voor het imago van de gemeenschap.

“Denk je dat het leuk is om te leven van een bijstandsuitkering?” schrijft Harpal. Ze stelt dat het beeld van Surinamers als ‘bedelaars’ en profiteurs van de Nederlandse staat niet alleen kwetsend is, maar ook leidt tot verdere marginalisatie en discriminatie.

Harpal wijst erop dat mensen die zich niet kunnen verweren, vaak worden vernederd en door instanties en andere mensen in de samenleving worden benadeeld.

Ze benadrukt dat racisme een hardnekkig probleem blijft, niet alleen van buitenaf, maar ook binnen de eigen gemeenschap.

“Het maakt niet uit welke huidskleur iemand heeft. Zelfs je eigen volk kan je kapotmaken,” aldus Harpal, die stelt dat veel Surinamers vastlopen in een systeem dat hen weinig kansen biedt.

Ze deelt ook een persoonlijke ervaring waarin zij op Schiphol werd tegengehouden omdat haar visum niet was uitgeprint, wat volgens haar symbool staat voor de belemmeringen die Surinamers ervaren wanneer zij Nederland willen verlaten.

“Als je niet in Nederland kan wonen, moet je weg kunnen gaan. Zelfs dat wordt ons ontzegd,” schrijft ze.

Mis dit niet:

Steeds meer mogelijkheden om vliegticket naar Paramaribo in delen te betalen

Reiziger op Zanderij aangehouden met bijna 2 kilo vermoedelijke cocaïne

Ze roept zowel Nederland als Suriname op om verantwoordelijkheid te nemen voor de structurele problemen die zij ziet.

“Slavernij is voorbij, ik hoef geen borstvoeding van Europa.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een vliegticket naar Paramaribo wordt voor sommige reizigers een grote uitgave. Gespreid betalen kan soms een oplossing bieden. Foto: KLM-kisten op Schiphol Airport
Lifestyle

Steeds meer mogelijkheden om vliegticket naar Paramaribo in delen te betalen

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Suriname

Reiziger op Zanderij aangehouden met bijna 2 kilo vermoedelijke cocaïne

Bromfietser (51) komt om het leven na aanrijding op weg naar Meerzorg
Suriname

Vermoedelijke black-out leidt tot dodelijk verkeersongeval in Meerzorg

De Green Awareness Expo sluit aan bij de bredere duurzaamheidsambities van de Torarica Group.
Suriname

Torarica Group zet duurzaamheid opnieuw op de agenda

DC Boven-Saramacca Ruth Beely.
Suriname

DC Boven-Saramacca wijst aantijgingen over goudwinning en corruptie resoluut van de hand

Samenwerking moet ondernemers meer groeikansen bieden. Foto: Finabank.
Suriname

Finabank en NOB verruimen financiering voor Surinaams midden- en kleinbedrijf

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws