• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse student in Nederland buitengesloten van appgroep

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 April 2025 16:00
in Lifestyle, Nederland
telefoon whatsapp smartphone bellen

Een Surinaamse student in Nederland heeft zich bij de lifestyle- redactie van GFC Nieuws gemeld met een ervaring die bij hem wrang aanvoelt.

De jongeman is begin twintig en studerend aan een hogeschool in Amsterdam. Hij wil om begrijpelijke redenen liever niet met naam genoemd worden.

Hij vertelt: “Enkele studenten hadden onderling een appgroep aangemaakt. Op zich gezellig, maar ik kwam erachter dat alleen een bepaald soort ‘welkom’ was.”

De groep bleek volledig te bestaan uit studenten met een Arabische achtergrond. Hijzelf werd buiten de groep gehouden, ondanks dat hij goed met iedereen opschiet.

Wat hem vooral verbaast, is dat juist zijn autochtone Nederlandse medestudenten hem wél open en vriendelijk behandelen.

“Er is veel aandacht voor inclusie,” zegt hij, “maar dan verwacht je ook dat studenten onder elkaar dat uitdragen. In plaats daarvan worden mensen buitengesloten op basis van afkomst. Dat voelt krom.”

Hij benadrukt dat hij niets tegen zijn Arabische medestudenten heeft en hen als individuen waardeert.

“Maar het voelt wel scheef als dezelfde groep vaak praat over buitengesloten worden door anderen, en dan zelf ook mensen uitsluit.”

Uit onderzoek van onze redactie komt dit soort situaties vaker voor, maar wordt er zelden openlijk over gesproken.

Iedere groep zoekt soms onbewust de eigen kring op. Dat is menselijk, maar het gesprek aangaan over openheid en samenwerking blijft belangrijk.

GFC Nieuws blijft aandacht geven aan de persoonlijke ervaringen van Surinamers in binnen- en buitenland. Want bewustwording begint bij het delen van verhalen die normaal niet het nieuws halen

ShareTweetSend

Meer berichten

schoenen
Lifestyle

Schoenmaten verschillen sterk door import uit verschillende landen

domineestraat paramaribo suriname oud
Lifestyle

Nederlander ziet veranderd straatbeeld in Suriname: ‘kinderen spelen niet meer buiten’

man winkel betalen supermarkt geld pinnen
Lifestyle

Toeristen verbaasd over gebrek aan klantvriendelijkheid in supermarkten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws