• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse rijopleiding faalt: ‘Meer lessen nodig voor verkeersveiligheid,’ zegt analist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 november 2024 22:00
in Suriname
verkeer paramaribo suriname stoplicht auto

Geor Hering: 'Verkeerscriminelen rijden niet alleen roekeloos, ze spelen doelbewust met mensenlevens'. Beeld: illustratief

De meeste mensen in Suriname behalen hun rijbewijs na slechts 11 uur rijles, blijkt uit navraag van onze redactie.

Dit is volgens analist R. Pinas veel te weinig om veilig en zelfstandig aan het verkeer deel te nemen. De observator adviseert daarom om aanvullende rijlessen in te voeren.

In een ingezonden artikel aan GFC Nieuws legt hij uit waarom het Surinaamse rijonderwijs drastisch moet veranderen.

Pinas vergelijkt de situatie in Suriname met die in Nederland, waar beginnende bestuurders gemiddeld 43 uur rijles volgen voordat ze hun rijbewijs halen.

“In Nederland is het verkeer complexer, maar het verschil in lesuren is schrikbarend groot. Met 11 uur rijles kun je de basis leren, zoals sturen en de verkeersregels toepassen, maar dat is niet genoeg om zelfverzekerd achter het stuur te zitten,” zegt Pinas.

Hij wijst erop dat de huidige rijopleidingen in Suriname onvoldoende zijn om verkeersveiligheid te waarborgen. “We moeten leren van Nederland.

Daar wordt gebruikgemaakt van uitgebreide curricula waarin alle aspecten van autorijden worden behandeld. Hier in Suriname zijn er zelfs rijinstructeurs die niet weten wat een dode hoek is,” aldus Pinas.

Volgens de analist is het tijd om het systeem te moderniseren. “We hebben betere richtlijnen nodig en meer praktijkuren. Het gaat niet alleen om het behalen van een rijbewijs, maar om het redden van levens.”

Pinas roept autoriteiten op om strengere eisen te stellen aan rijscholen en instructeurs. Hij hoopt dat zijn oproep tot actie leidt voordat de verkeerssituatie in Suriname verder verslechtert.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

trein ns den haag centraal
Lifestyle

Surinamevlucht vanaf Schiphol? Vermijd de trein om vertraging te voorkomen

verkeer fietspad suriname paramaribo bord
Suriname

Vrij spel voor bromfietsers zorgt voor onveilige wegen in Suriname

masala kerrie roti naan indiaas eten gerecht restaurant
Suriname

Medewerkers EBS profiteren onbedoeld van gesloten eethuis in Paramaribo

Den Haag
Lifestyle

Surinamers reageren anders op kritiek uit Nederland dan uit eigen land

dialoog sessie
Suriname

Ondernemers, overheid en diaspora in gesprek over Local Content

reizen schiphol paspoort
Nederland

PSA-document populairder onder Surinaamse diaspora in Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws