• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse politieke partijen presenteren toekomstvisies in Den Haag

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 april 2025 16:55
in Nederland, Suriname
vhp nieuwspoort

In perscentrum Nieuwspoort in Den Haag vond donderdagavond een bijzonder verkiezingsdebat plaats, waar acht Surinaamse politieke partijen zich presenteerden in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei 2025.

Vertegenwoordigers van de VHP, ABOP, NPS, BEP, PL, DA’91, A20 en OPTSU gingen met elkaar in debat over onderwerpen zoals buitenlands beleid en diaspora, gezondheidszorg, onderwijs, good governance, de rechtsstaat en de economie. De NDP ontbrak tijdens deze bijeenkomst.

De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) werd vertegenwoordigd door Cedric van Samson, kandidaat nummer 8 op de lijst. In zijn bijdrage benadrukte hij het belang van participatie en stelde dat de mens centraal staat in het beleid van de partij.

Volgens Van Samson werkt de VHP aan duurzame structuren, waarbij niet alleen aan de verkiezingen van 2025 wordt gedacht, maar ook aan de lange termijn.

Over de centrale vraag van het debat – of olie en gas een vloek of een zegen zijn voor Suriname – gaf Van Samson aan dat de opbrengsten ten goede moeten komen aan de gehele bevolking.

Hij pleitte voor een model waarbij “royalty’s voor iedereen” gelden, zodat natuurlijke rijkdommen bijdragen aan de bestaanszekerheid van alle Surinamers.

Daarnaast wees de VHP-vertegenwoordiger op investeringen in menselijk kapitaal. Zo zijn er sinds 2022 opleidingen gestart op het gebied van olie en gas, waarvan inmiddels de eerste studenten zijn afgestudeerd.

Jongeren krijgen volgens hem ondersteuning via schuldregelingen, onderwijsfondsen en initiatieven ter bevordering van ondernemerschap.

Mis dit niet:

Twee doden gemeld na schietincident in Nickerie

Perceel in Suriname kan gevolgen hebben voor Nederlandse huurtoeslag

Ook benadrukte Van Samson het belang van moderne en flexibele wetgeving, om Suriname aantrekkelijk te houden voor investeringen en economische ontwikkeling. “Geen enkele wet mag in steen gebeiteld zijn – behalve die van Mozes,” merkte hij op.

Met betrekking tot buitenlands beleid en de diaspora pleitte Van Samson voor een nauwere betrokkenheid van Surinamers in het buitenland.

Hij wees op hervormingen, zoals aanpassingen in het Burgerlijk Wetboek en versoepelingen in financiële wetgeving, die investeringen vanuit de diaspora veiliger en gemakkelijker moeten maken.

Ook werd samenwerking tussen diaspora en lokale ondernemers als belangrijk speerpunt genoemd om Suriname beter te laten profiteren van internationale kansen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie heeft nog geen officiële melding gedaan
Suriname

Twee doden gemeld na schietincident in Nickerie

perceel grond
Lifestyle

Perceel in Suriname kan gevolgen hebben voor Nederlandse huurtoeslag

Boven-Suriname, Boven-Marowijne en Brokopondo wachten nog op hervatting uitbetalingen.
Suriname

Sozavo werkt aan inhalen achterstanden sociale voorzieningen binnenland uit periode 2020–2025

Illustratiefoto.
Suriname

Twee panden verwoest door branden in Zanderij en Rijsdijk

Korpschef Pinas ontvangt nieuwe Franse politie-liaisons.
Suriname

Nieuwe Franse politie-liaisons voeren kennismakingsgesprek met korpschef

Verdachte zou met valse sleutel toegang hebben verkregen tot slaapkamer.
Suriname

Neefje (20) aangehouden voor diefstal van geld en gouden sieraden in Moengo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws