• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse Nederlanders vaak minder bijgelovig en wassen baby’s niet met blauwsel

P. Peterson door P. Peterson
20 mei 2022 14:00
in Opinie
blauwsel

INGEZONDEN- De traditie van mensen in Suriname om zuigelingen en zwangeren te wassen met blauwsel lijkt niet te worden overgenomen door Surinamers in Nederland.

In een eerder ingezonden artikel van mij gaf ik al aan dat Suri-Neds vaker met beide benen op de grond staan dan hun landgenoten in Zuid-Amerika.

Ik kwam voor het eerst in contact met het ‘blauwsel fenomeen’ tijdens mijn vakanties naar Suriname, daar mij werd verteld dat het wassen van personen met dit spul boze geesten en ziekten zou afstoten.

Wat bij mij de aandacht trekt is dat mijn Surinaams-Nederlandse vrienden totaal niet meegaan met deze krankzinnigheid en zich niet laten beetnemen door eeuwenoude allang achterhaalde tradities en bijgeloof.

Iedereen met een degelijke intelligentie volgt deze absurde adviezen natuurlijk niet op en schakelt indien nodig professionele hulp in.

J. Huizinga

DISCLAIMER: Publicatie van ingezonden stukken houdt niet in dat de redactie het eens is met de inhoud.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrienden vriendinnen sociaal uitgaan feest
Column

Pijn lijden om gezien te worden in het Surinaamse nachtleven

voodoo
Opinie

Misbruik moet hard worden aangepakt, maar Winti is niet het probleem

surinaamse lange nagel
Column

Surinaamse mannen met één lange nagel: mode of ergernis?

slands hospitaal suriname
Opinie

De benoeming bij ’s Lands Hospitaal legt een dieper probleem bloot

rechter advocaat openbaar ministerie vrouwe justitia 1
Opinie

Geen excuses meer: CBvS laat zien hoe justitie naar macht kijkt

suriname paramaribo DNA assemblee
Column

De gevaarlijke aanbidding van politici die Suriname de afgrond induwen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws