• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse mannen blijven dromen van een zoon als eerstgeborene

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 januari 2025 00:00
in Column, Lifestyle, Suriname
vader familie zoon kind tiener gezin

Gezien het feit dat hardhandige opvoeding hier nog een culturele norm is, betekent dit dat een significant deel van de Surinaamse jeugd opgroeit met een verhoogd risico op angst, depressie en andere gedragsproblemen. Foto: Illustratief

Waarom willen veel Surinaamse mannen liever een zoon dan een dochter?

Het is een vraag waar weinig mensen echt bij stilstaan, maar de antwoorden zitten vaak diep in onze cultuur en tradities.

In veel Surinaamse families is een zoon nog steeds belangrijk.

Hij wordt gezien als de drager van de familienaam en degene die de familie voortzet. Dit idee is al generaties lang zo en maakt dat het hebben van een zoon voor veel mannen iets groots is.

Lifestyledeskundige en trendwatcher Patricia Wong vertelt aan GFC Nieuws dat dit ook te maken heeft met hoe er naar jongens en meisjes gekeken wordt.

“Een zoon wordt vaak gezien als sterker en zelfstandiger. Veel ouders denken dat hij later meer voor hen kan betekenen, bijvoorbeeld door financieel te helpen,” legt ze uit.

Daarnaast speelt een soort beschermingsdrang mee.

“Vaders maken zich vaak zorgen over wat meisjes kunnen meemaken, zoals intimidatie of ongelijke behandeling,” zegt Wong.

Mis dit niet:

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Je hebt Suriname verlaten, maar ben je ook echt geslaagd?

Dit soort zorgen kan er onbewust voor zorgen dat ze liever een zoon willen.

Maar dat betekent niet dat dochters minder belangrijk zijn. Volgens de trendwatcher draait het vooral om gewoontes en opvattingen die al heel lang bestaan.

Gelukkig zien we dat dit langzaam begint te veranderen. Tegenwoordig maken steeds meer gezinnen geen verschil meer tussen een zoon en een dochter.

“Het belangrijkste is dat je trots bent op je kind, of het nou een jongen of een meisje is,” zegt Wong.

“Want uiteindelijk draait het allemaal om liefde en steun binnen het gezin.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons sprak tijdens de herdenking van 175 jaar Coronie over nieuwe kansen voor jongeren en de verdere economische ontwikkeling van het district. Foto: CDS
Suriname

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Schiphol vertrekhal
Column

Je hebt Suriname verlaten, maar ben je ook echt geslaagd?

Voorwaarts veroverde de President’s Cup 2026 door SV Broki met 1-0 te verslaan en ontving een cheque van 15.000 Amerikaanse dollar. Foto: CDS
Sport

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

euro geld valuta
Lifestyle

Alimentatie innen na vertrek naar Suriname kan een langdurige zaak worden

Verdachte zou geld voor autoaankoop hebben gebruikt om eigen schulden te betalen.
Suriname

Man aangehouden voor oplichting en verduistering van geld ex-vriendin

zanderij airport johan adolf pengel klm 1
Lifestyle

Wie twee jaar niet naar Suriname is geweest, krijgt met een nieuwe reisprocedure te maken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws