• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse mannen blijven dromen van een zoon als eerstgeborene

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 januari 2025 00:00
in Column, Lifestyle, Suriname
vader familie zoon kind tiener gezin

Gezien het feit dat hardhandige opvoeding hier nog een culturele norm is, betekent dit dat een significant deel van de Surinaamse jeugd opgroeit met een verhoogd risico op angst, depressie en andere gedragsproblemen. Foto: Illustratief

Waarom willen veel Surinaamse mannen liever een zoon dan een dochter?

Het is een vraag waar weinig mensen echt bij stilstaan, maar de antwoorden zitten vaak diep in onze cultuur en tradities.

In veel Surinaamse families is een zoon nog steeds belangrijk.

Hij wordt gezien als de drager van de familienaam en degene die de familie voortzet. Dit idee is al generaties lang zo en maakt dat het hebben van een zoon voor veel mannen iets groots is.

Lifestyledeskundige en trendwatcher Patricia Wong vertelt aan GFC Nieuws dat dit ook te maken heeft met hoe er naar jongens en meisjes gekeken wordt.

“Een zoon wordt vaak gezien als sterker en zelfstandiger. Veel ouders denken dat hij later meer voor hen kan betekenen, bijvoorbeeld door financieel te helpen,” legt ze uit.

Daarnaast speelt een soort beschermingsdrang mee.

“Vaders maken zich vaak zorgen over wat meisjes kunnen meemaken, zoals intimidatie of ongelijke behandeling,” zegt Wong.

Dit soort zorgen kan er onbewust voor zorgen dat ze liever een zoon willen.

Maar dat betekent niet dat dochters minder belangrijk zijn. Volgens de trendwatcher draait het vooral om gewoontes en opvattingen die al heel lang bestaan.

Gelukkig zien we dat dit langzaam begint te veranderen. Tegenwoordig maken steeds meer gezinnen geen verschil meer tussen een zoon en een dochter.

“Het belangrijkste is dat je trots bent op je kind, of het nou een jongen of een meisje is,” zegt Wong.

“Want uiteindelijk draait het allemaal om liefde en steun binnen het gezin.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

donatie ana brandweer
Suriname

Saima Fire Protection schenkt gecertificeerde brandweerattributen aan Korps brandweer Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #431994
Suriname

Nita Belfor-Amoida beëdigd als nieuwe directeur MI-GLIS

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432020
Suriname

Nieuw bestuur Productie Krediet Fonds geïnstalleerd

[Aggregator] Downloaded image for imported item #432022
Suriname

Investering van bijna USD 500.000 versterkt marktontwikkeling Wanica

60 jaar azp
Suriname

Regering investeert minimaal 60 miljoen SRD in modernisering AZP

Belasting boekhouder tax
Suriname

Regering wil Douane, Belastingdienst en banken digitaal koppelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws