• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse jongeren weten weinig over Amerikaanse politiek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 January 2025 04:00
in Suriname
white house VS

Uit een mini-enquête blijkt dat een groot deel van de Surinaamse jongeren nauwelijks op de hoogte is van de huidige ontwikkelingen in de Amerikaanse politiek.

Een redactielid van GFC Nieuws vroeg deze week aan 11 scholieren in Paramaribo in de leeftijd van 17 tot 19 jaar of ze wisten wie de nieuwe Amerikaanse vicepresident is. Geen van hen gaf het juiste antwoord: JD Vance.

JD Vance is een Amerikaanse politicus en ondernemer. Hij werd recent gekozen als vicepresident van de Verenigde Staten en staat bekend om zijn conservatieve standpunten en aandacht voor de uitdagingen van de Amerikaanse arbeidersklasse.

Ook op de vraag welke bekende technologiebaas een belangrijke rol heeft gekregen in de nieuwe Amerikaanse regering bleef het stil. Het juiste antwoord is Elon Musk, oprichter van Tesla, SpaceX en andere innovatieve bedrijven.

Musk staat wereldwijd bekend als visionair, ondernemer en rijkste mens ter wereld.

Het gebrek aan basiskennis over deze prominente figuren laat zien dat Surinaamse jongeren weinig betrokken zijn bij internationale politiek.

Dit is zorgwekkend, omdat wat in Amerika gebeurt vaak gevolgen heeft voor de hele wereld, inclusief Suriname.

Volgens deskundigen wijst dit gebrek aan interesse of kennis op lacunes in het onderwijs en de opvoeding.

“Internationale politiek beïnvloedt onze economie, technologie en zelfs het klimaatbeleid,” zegt een manager van het KIVC aan GFC.

“Jongeren zouden hierin meer gestimuleerd moeten worden, omdat het hen voorbereidt op een geglobaliseerde wereld.”

ShareTweetSend

Meer berichten

roos liefde relatie breuk
Suriname

SVPO roept op tot meer bewustzijn en steun op Wereld Suïcide Preventie Dag

onderwijs docent school leerkracht klas
Suriname

Kritische burger: Onderwijs stort in zonder snelle oplossingen

crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2
Suriname

Eigenaar Times Mall-juwelier aangehouden voor oplichting en verduistering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws