• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse jongedame: mijn enige hoop op een beter leven is een Nederlandse man

Patricia Wong door Patricia Wong
21 april 2025 20:00
in Lifestyle
vrouw dame hindostaans

Het tropische klimaat en de waterkwaliteit in Suriname zorgen voor gunstige omstandigheden voor huid en haar. Foto: illustratief.

De afgelopen dagen kreeg ik enorm veel reacties uit mijn omgeving op wat ik eerder schreef over relatieproblemen in Suriname.

Het leeft echt, vooral onder jongeren. Wat telkens terugkomt is dit: mensen vinden het moeilijk om een partner te vinden die bij ze past.

Soms botst het qua normen en waarden, soms qua uiterlijk of opleidingsniveau.

En eerlijk is eerlijk: de keus is hier gewoon beperkt. We leven in een kleine samenleving. Iedereen kent elkaar, of kent iemand die jou kent. Dat maakt daten ingewikkeld.

Als je met iemand afspreekt, is de kans groot dat je verhaal binnen een week overal rondgaat. Dat maakt mensen terughoudend.

Maar één verhaal raakte me echt. Een jongedame, begin twintig, goed opgeleid, vertelde me dat ze internationaal actief is op datingapps, maar dan met de voorkeur op Nederlandse heren.

Volgens haar is dát haar enige hoop op een beter leven. Ze zei letterlijk: “De mannen hier zijn niet op mijn niveau. De goede zijn al bezet.”

Ze droomt van stabiliteit, kansen en een partner die haar kan bieden wat ze zoekt. In Nederland is de vijver groter. Op elk potje past daar misschien echt een deksel. Hier is het eerder stoelendans met te weinig stoelen.

Ik veroordeel haar niet. Ik begrijp haar. Iedereen zoekt liefde, maar ook vooruitgang. En soms voelt het alsof dat laatste alleen buiten Suriname te vinden is.

Wat denk jij? Is het echt zo moeilijk geworden om in Suriname liefde én toekomst te vinden?

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

eten koken diner restaurant vrienden familie uiteten
Gezondheid

Hardnekkige Surinaamse gewoonte: warm eten urenlang laten staan op het aanrecht

hond
Lifestyle

Niet aangelijnde honden in Paramaribo roepen irritaties op

SRD Surinaamse Dollar
Lifestyle

Geld blijven geven houdt bedelcultuur Suriname in stand

voodoo bonumang winti
Lifestyle

Winti instituut verzet zich tegen uitspraken Geor Hering over bonumangs

vernieuwde waterkant foto PURP
Lifestyle

Vernieuwde Waterkant door panelleden uitgeroepen tot mooiste plek van Paramaribo

roltrap winkel warenhuis winkelen shoppen
Lifestyle

Meer keuze en betere warenhuizen zichtbaar in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws