• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse jongedame dreigt Nederland te moeten verlaten na pijnlijke relatiebreuk met Hollander

P. Peterson door P. Peterson
18 september 2024 20:00
in Lifestyle
vrouw depressief verdriet huilen hindoe

Foto ter illustratie.

Een jonge Surinaamse vrouw uit Noord-Holland staat op het punt Nederland te moeten verlaten na het mislukken van haar relatie met een Nederlandse man.

Het stel dat bijna twee jaar samenwoonde besloot uit elkaar te gaan, wat haar verblijfsstatus in Nederland op losse schroeven zet.

De dame verblijft op basis van gezinshereniging in Nederland. Ze voldoet nu niet meer aan de eisen van de IND.

Volgens de regels van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) kan een verblijfsvergunning voor gezinshereniging ook worden verkregen op basis van een niet-huwelijkse relatie, zolang deze relatie duurzaam is en er sprake is van samenwonen.

Echter, voor naturalisatie geldt dat een buitenlandse partner minimaal drie jaar onafgebroken moet hebben samengewoond met een Nederlandse staatsburger.

Omdat dit stel nog geen twee jaar, voldoet de jonge vrouw niet aan de naturalisatiecriteria.

Sterker nog; de relatiebeëindiging zou gemeld moeten worden aan de IND, die kan besluiten de verblijfsvergunning per direct in te trekken.

GFC Nieuws hoofdredacteur Jennifer Atmo kreeg van een familielid te horen dat de relatie uiteen is gevallen vanwege culturele en persoonlijke verschillen.

Mis dit niet:

Nederlands rijbewijs na veertien dagen in Suriname mogelijk niet meer voldoende

Op je 40e naar Suriname verhuizen kan betekenen dat je op je 60e nog moet hosselen

“Ze hielden van elkaar, maar hun verschillen bleken te groot,” aldus het familielid.

Nu de relatie is beëindigd, staat de vrouw voor de uitdaging om een andere verblijfsgrond te vinden om haar toekomst in Nederland veilig te stellen, bijvoorbeeld via werk, studie, of een nieuwe relatie die tot naturalisatie kan leiden.

Als ze geen nieuwe verblijfsgrond vindt, zal ze binnen afzienbare tijd terug moeten keren naar Suriname, iets wat haar zwaar valt.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paramaribo suriname 4
Lifestyle

Nederlands rijbewijs na veertien dagen in Suriname mogelijk niet meer voldoende

klm boeing
Lifestyle

Op je 40e naar Suriname verhuizen kan betekenen dat je op je 60e nog moet hosselen

stad paramaribo onderwater overstroming suriname 1
Lifestyle

KIVC pleit voor invoering van ‘SR-Alert’ om Surinamers via hun telefoon te waarschuwen bij gevaar

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

Met bijna verlopen Nederlands paspoort naar Suriname vliegen kan al op Schiphol misgaan

paspoort nederlands reizen
Lifestyle

‘Vijf jaar eerder naar Suriname terugkeren kan je bijna €200 AOW per maand kosten’

koffer reizen vakantie
Lifestyle

Spullen uit koffer gestolen na Surinamevlucht? Dit moet je onmiddellijk doen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws