In Suriname wordt de hond vaak gezien als meer dan alleen een wachter. Voor veel gezinnen is hij een trouwe metgezel die meedeelt in het dagelijkse eten.
Wie denkt dat honden uitsluitend achter vlees of vis aanzitten, komt echter voor een verrassing te staan. Baasjes merken dat hun viervoeter liever naar een rijpe banaan of een stuk mango grijpt dan naar een bot of kippenvleugel.
Deze bijzondere voorkeur is geen zeldzaam verschijnsel. Van Paramaribo tot Nickerie vertellen hondeneigenaren aan GFC Nieuws Lifestyle dat hun dieren papaja, zuurzak en zelfs ananas enthousiast verorberen.
Vooral honden die van jongs af aan in aanraking komen met verschillende soorten voedsel lijken bewust voor fruit te kiezen.
Onderzoek van GFC wijst uit dat fruit in beperkte mate een waardevolle aanvulling kan zijn. Het levert vitamines, vezels en antioxidanten die de gezondheid ondersteunen.
Toch waarschuwen dierenartsen dat overdaad schadelijk kan zijn, omdat te veel natuurlijke suikers voor overgewicht of andere problemen kan zorgen.
Daarnaast zijn er vruchten, zoals druiven en avocado’s, die gevaarlijk zijn voor honden en dus vermeden moeten worden.
Voor veel baasjes is het nog altijd een verrassend gezicht om te zien hoe hun hond een stuk watermeloen met plezier opsmikkelt terwijl vlees onaangeroerd blijft liggen.
Toch maakt het gedeelde moment het vaak ook leuker en gezelliger.
Het idee dat een hond mee kan genieten van een tropische snack die ook door de familie wordt gegeten, laat zien dat de band tussen mens en dier soms dichterbij ligt dan verwacht.