• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse commissie bespreekt aanpak voor slavernijverleden en 33 miljoen euro van Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 oktober 2023 18:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 16:37
in Nieuws, Suriname
patricia etnel

GFC NIEUWSREDACTIE – Op 17 oktober hield de commissie ter bestudering van het Slavernijverleden in Suriname in het parlement een vergadering waar het lid Patricia Etnel een presentatie gaf over de “Roadmap voor de nazaten van tot slaafgemaakten en de Inheemsen.”

Deze vergadering volgde op een eerdere workshop georganiseerd door het parlement in juni 2023.

De Roadmap heeft tot doel een eenduidig Surinaams standpunt te formuleren en eenheid te bevorderen onder de nazaten van de tot slaafgemaakten.

De geschiedenis van slavernij, vanaf gijzeling tot afschaffing, is als langdurig benadrukt.

Etnel stelde voor om de Roadmap voor de komende dertig jaar op te splitsen in drie termijnen van tien jaar, met de eerste tien jaar gericht op verzoening, acceptatie en vergeving, zowel extern als onder de nazaten van tot slaafgemaakten.

Er werd ook besproken hoe Suriname een eenduidig standpunt kan formuleren en wie namens Suriname de gesprekken met Nederland zal voeren, gezien de toezegging van Nederland van 33 miljoen euro voor projecten ten behoeve van de nazaten van tot slaafgemaakten.

De commissie overwoog hoe dit proces de Surinaamse samenleving niet verder mag verdelen en besprak ook mogelijke benaderingen door andere Caribische landen richting hun voormalige kolonisator.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

cbvs roemer
Suriname

CBvS: Monetair beleid blijft gericht op prijsstabiliteit ondanks aanhoudende inflatiedruk

staatsolie bril leerling mulo
Suriname

Staatsolie en Optiek Ninon verbinden zorg en onderwijs in Coronie

sonny khoeblal
Suriname

Artiest en denker pleit voor cultuur als deviezenmotor van Suriname

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie onderschept bijna 28 kilo cocaïne bij controlepost Stolkertsijver

surinaams paspoort
Lifestyle

Surinamers kunnen visumvrij reizen naar een van de rijkste landen ter wereld

kunst wi sranan
Suriname

Surinaamse kunst schittert in Europa en de diaspora

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws