• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse avocado’s veel duurder dan import en klanten begrijpen het niet

Ida Thornhill door Ida Thornhill
29 maart 2026 03:00
in Suriname
avocado

'Avocado uit buitenland veel goedkoper dan Surinaamse.'

In het noorden van Paramaribo kijken kritische burgers met verbazing naar de prijzen van avocado’s in bepaalde supermarkten.

Klanten melden aan GFC Nieuws dat geïmporteerde avocado’s momenteel rond de SRD 95 kosten, terwijl Surinaamse avocado’s in dezelfde winkel variëren van SRD 280 tot zelfs boven de SRD 600, afhankelijk van de grootte.

Hoewel de buitenlandse avocado’s vaak kleiner zijn, vinden veel klanten het prijsverschil moeilijk te begrijpen.

“Je verwacht juist dat Surinaamse producten goedkoper zijn. Ze hoeven niet van ver te komen en er zitten geen importkosten op,” zegt een verontwaardigde klant. Volgens haar klopt het plaatje simpelweg niet.

Consumenten geven aan dat ze hierdoor twijfelen aan de manier waarop prijzen tot stand komen. Sommigen vermoeden dat avocado’s uit Suriname schaarser zijn door beperkte productie of seizoensinvloeden, waardoor de prijs stijgt.

Anderen denken dat er te veel schakels zitten tussen boer en winkel, wat de prijs opdrijft.

Twijfels over eerlijkheid en logica

Wat vooral steekt, is dat klanten het gevoel hebben dat produceren in Suriname juist gestimuleerd zou moeten worden.

“Er wordt altijd gezegd: koop lokaal. Maar als lokaal drie tot zes keer duurder is, maak je het mensen onmogelijk om die keuze te maken,” aldus een andere shopper via WhatsApp.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

azp ziekenhuis academisch
Gezondheid

Bezoek aan AZP loopt uit op uren wachten en grote schok

witte broek paskamer
Lifestyle

Vrouwen boos omdat passen van witte broeken in Paramaribo wordt verboden

kapper haren knippen kapsalon
Lifestyle

Puntige kunstnagels van kapsters zorgen voor irritatie bij klanten

aanpak wegen riolering goot ow
Suriname

Snelle actie na klachten over slechte wegen in Wanica Centrum

Foto 29e container VG Himmat
Suriname

VG Himmat levert 29e container met hulpgoederen voor Suriname

chinese china suriname docu
Suriname

China en Suriname vieren 50 jaar samenwerking met documentaire

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws