• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SURGE biedt bedrijven laatste kans aan voor Cohort 4

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 juli 2024 12:56
in Nieuws
bedrijven surge

Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), is druk bezig met de uitvoering van het Suriname’s Growth Enterprise (SURGE) project om Surinaamse micro-kleine en middelgrote ondernemingen (MKMO’s) te ondersteunen.

De voornaamste doelen van het project beoogt het verbeteren en verhogen van concurrentievermogen, verdiencapaciteit, productiviteit en innovatie van MKMO’s in Suriname, tevens het bevorderen van diversificatie van de economie van ons land.

Wegens de grote animo van MKMO’s die massaal hun aanvragen hebben ingediend via www.surge.sr voor business development support en mogelijkheid tot financiering (matching Grant), zal de laatste mogelijkheid van indiening ingaan per heden tot sluitingsdatum van de open call, welke is vastgesteld per 31 juli 2024. Het SURGE-project is te bestempelen als een groot succes sinds de pre-call in december 2022.

Voor het in aanmerking komen van de “matching Grant” hebben elk van de deelnemende bedrijven een korte presentatie gegeven van hun groeiplannen, die door de evaluatiecommissie beoordeeld zijn geworden om in aanmerking te kunnen komen voor een matching Grant.

De laatste pitch-ronde zal volgens huidige planning op eind februari 2025 gehouden worden, waarbij registratie voor deelname online kan plaatsvinden tot uiterlijk 31 juli 2024.

Aanvankelijk was de afsluiting van de open call vastgesteld op 1 september 2024, maar vanwege de grote interesse en de vele aanvragen zal de afsluiting eerder plaatsvinden.

SURGE heeft nu ruim 360 aanvragen binnen van individuele als van clusters van MKMO’s. De groepsaanvragen beslaan soms wel tot 30 MKMO’s, die gezamenlijk een aanvraag hebben ingediend. Het doel van het project is om 230 MKMO’s te laten profiteren van business development support (BDS) en matching Grant mogelijkheden. Met 221 MKMO’s na Cohort 1, 2 en 3 is het doel reeds in zicht en na Cohort 4 zeker behaald.

Het SURGE-project is onderdeel van het Suriname Competitiveness and Sector Diversification (SCSD) programma dat gefinancierd wordt met een lening van de Wereld Bank Group (WBG) en loopt tot juni 2025.

Mis dit niet:

Braziliaanse kip blijft naar Suriname komen terwijl Europa de deur sluit

Nederland zegt Surinamers graag te ontvangen — waarom blijft een visum dan zo ingewikkeld?

De uitvoerder van het SURGE- programma is Solidaridad. Dit project geeft in het algemeen een boost aan het bedrijfsleven en in het bijzonder aan vrouwelijke ondernemers als aan ondernemers in rurale gebieden, zoals inheemsen en marrongemeenschappen.

Voor meer informatie en registratie online ga naar www.surge.sr

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Braziliaanse kip blijft naar Suriname komen terwijl Europa strengere eisen invoert. Foto's kippen ter illustratie.
Gezondheid

Braziliaanse kip blijft naar Suriname komen terwijl Europa de deur sluit

Bankafschriften, inkomensbewijs en €125 kosten: reizen naar Nederland blijft voor Surinamers omslachtig. Foto: KLM Boeing 777
Lifestyle

Nederland zegt Surinamers graag te ontvangen — waarom blijft een visum dan zo ingewikkeld?

Kookgasprijs stijgt opnieuw: 28 lbs-cilinder nu SRD 535
Suriname

Kookgas opnieuw duurder: EBS voert laatste fase van subsidieafbouw door

KPS voert controles op na roofoverval Witagron
Suriname

Daling zware criminaliteit, maar zorgen over veiligheid blijven

Surinam Airways blijft Georgetown bedienen via Miami
Suriname

Surinam Airways beëindigt seizoensvluchten naar Barbados per 30 september

Politie grijpt in na nieuwe onrust rond familie aan Boerbuitenweg.
Suriname

Drie gezinsleden beruchte familie door RBTP en politie Munder aangehouden, vierde voortvluchtig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws