• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Stichting Kanker Diagnostiek en Preventie Suriname organiseert fietstocht op 5 oktober

Shafely King door Shafely King
2 oktober 2024 22:31
in Gezondheid, Suriname
Fietstocht

Stichting Kanker Diagnostiek en Preventie Suriname (KDPS) organiseert op zaterdag 5 oktober een fietstocht in het kader van de Breast Cancer Awareness Month. Geïnteresseerden konden zich tot vandaag inschrijven om deel te nemen.

Deze tocht heeft als doel om meer aandacht te vragen voor de ziekte kanker en om het taboe rondom deze ziekte in Suriname te doorbreken.

Astrid van Eer, secretaris en oprichter van de Stichting KDPS, benadrukt het belang van bewegen voor een gezonde levensstijl, omdat dit kan bijdragen aan het verkleinen van het risico op kanker.

Na de fietstocht zal er voorlichting en advies worden gegeven om de bewustwording verder te vergroten.

Er zal een informatietafel zijn waar mensen advies kunnen inwinnen en waar het boekje “De T van Takru Siki” te koop zal zijn. Ouders kunnen dit boekje samen met hun kinderen doornemen.

Bekijk ook:

Kerken in Suriname roepen op tot waarheid en heling tijdens 1 juli herdenking

Justitie en Politie start gefaseerde aanpak achterstallig onderhoud en verbeteringen faciliteiten

KDPS houdt zich niet alleen bezig met bewustwording, maar biedt ook concrete steun aan kankerpatiënten.

Door lezingen te geven aan scholen, buurtorganisaties, kerkgenootschappen en bedrijven, werkt de stichting aan betere preventie en diagnostiek.

De opbrengsten van deze lezingen, evenals de verkoop van het boekje, worden gebruikt om kankerpatiënten financieel te ondersteunen.

Veel patiënten hebben bijvoorbeeld moeite om de kosten van medicatie te dekken, omdat verzekeringen vaak niet alles vergoeden.

De opbrengsten van de fietstocht zullen eveneens ten behoeve van kankerpatiënten worden gebruikt.

De stichting werkt nauw samen met andere organisaties, zoals de Prostaatkankerstichting en Pink Ribbon.

Volgens Van Eer kan de Surinaamse gemeenschap actief bijdragen aan het doorbreken van het taboe door zichzelf te informeren, gezond te leven, op hun voeding te letten, veel te bewegen en hun onkruid niet te bespuiten met pesticiden.

KDPS blijft zich inzetten voor een gezondere en meer bewuste samenleving, waarbij preventie en ondersteuning van kankerpatiënten centraal staan.

Belangstellende donateurs kunnen een bijdrage doen op de bankrekeningen van de stichting:

De Surinaamsche Bank

SRD: 3808483
USD: 3808491
T.n.v. Stichting KDPS.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

CCK: Herdenking slavernij is oproep tot gerechtigheid en verzoening.
Suriname

Kerken in Suriname roepen op tot waarheid en heling tijdens 1 juli herdenking

Verbeteringen bij BUFAZ en overheidsgebouwen van start gegaan
Suriname

Justitie en Politie start gefaseerde aanpak achterstallig onderhoud en verbeteringen faciliteiten

Toegang tot het recht centraal in nieuwe districtsaanpak.
Suriname

Hof van Justitie breidt civiele zittingen uit naar districten

Eerste resultaten vissterfteonderzoek wijzen op chemische verstoring rivierwater
Suriname

NMA: cyanide en verontreiniging mogelijk oorzaak vissterfte Saramaccarivier

SRD 560 miljoen vrijgemaakt voor verbetering schoolinfrastructuur landelijk.
Suriname

President Simons geeft startsein voor landelijk scholenrenovatieproject

Politie onderzoekt oorzaak van woningbrand
Suriname

73-jarige man loopt brandwonden op na uitslaande woningbrand in Washabo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws