• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Stakeholdersoverleg zelfmoord en zelfbeschadiging in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 mei 2024 09:31
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Volgens de Pan Amerikaanse Health Organization (PAHO) en de World Health Organization (WHO) bedroeg het zelfmoordcijfer in het jaar 2019 25,9 per 100.000 in Suriname, het tweede hoogste percentage in de regio.

Het hoogste aantal zelfmoorddoden vond plaats in de leeftijdscategorie 30-34 jaar, waarvan 68 % door middel van zelfvergiftiging.

In kader hiervan heeft er op 21 mei 2024 een stakeholdersmeeting plaatsgevonden te Courtyard Marriott.

Aan dit overleg hebben de directeur van Volksgezondheid: Drs. Rakesh Gajadhar Sukul MSPH, de vertegenwoordiger van de PAHO/WHO: Dr. Yafflo Ouattara en andere stakeholders deelgenomen.

Het doel van deze stakeholdersmeeting is om informatie van diverse belanghebbenden met betrekking tot zelfmoord in Suriname te verzamelen om te komen tot een landelijke planning voor zelfmoordpreventie die in lijn staat met de LIVE-LIFE interventies.

Volgens de vertegenwoordiger van de PAHO/WHO, Dr. Yafflo Ouattara begint de aanpak van suïcidaal gedrag met het identificeren van risco- en beschermende factoren.

“The challenge is real, and action must be taken from this meeting”.

Hij is dankbaar dat het ministie van Volksgezondheid toegewijd is aan het reduceren van de zelfmoordcijfers.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

De PAHO/WHO heeft het ministerie van Volksgezondheid technische en financiële ondersteuning verleend om een situatieanalyse van zelfbeschadiging en zelfmoord uit te voeren, zodat er niet alleen meer inzicht verkregen kan worden over de LIVE LIFE interventies die geïmplementeerd dienen te worden maar ook meer toezicht komt op zelfbeschadiging en zelfmoord.

De vertegenwoordiger is tevreden met de opkomst en diversiteit van stakeholders die hebben geparticipeerd aan deze meeting.

De directeur van Volksgezondheid benadrukte dat het niet makkelijk is om beleid uit te stippelen maar is ervan overtuigd dat deze meeting bij zal dragen aan het identificeren van alle uitdagingen, zodat er gericht gewerkt kan worden aan een verbeterplan voor dit vraagstuk.

“Langzaam maar zeker zullen wij samen stappen maken om de samenleving te behoeden van meer zelfmoorddodingen” aldus Drs. R. Gajadar Sukul MSPH.

Middels het verzorgen van trainingen voor gezondheidswerkers is er gewerkt aan capaciteitsversterking van eerstelijnsgezondheidswerkers.

De training legde de focus op het voorkomen van zelfbeschadiging/zelfmoord, de negatieve impact van stigmatisering bij het zoeken naar hulp, de waarschuwingssignalen en de rol van het creëren van bewustwording bij de preventie van zelfbeschadiging/zelfmoord.

Tevens zijn er ook gezondheidsprofessionals getraind, waarvan sommigen zich bezighouden met het verzamelen van data voor de implementatie van een surveillancesysteem voor zelfbeschadiging.

Het ministerie heeft computers gedoneerd gekregen die gebruikt zullen worden voor het routinematig verzamelen van data.

Tevens is er een technische werkgroep voor zelfmoordpreventie is opgericht.

Tijdens dit overleg hebben diverse stakeholders deelgenomen die werken binnen de gezondheidszorg en dienstverleners buiten de gezondheidszorg waaronder maatschappelijkwerkers, de Inter religieuze Raad en buurtorganisaties.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws