• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Staatsolie-directeur benadrukt belang van goed bestuur bij olie-exploratie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 oktober 2024 10:18
in Suriname
ondertekening total en staatsolie jagesar olie en gas1

Tijdens een vervolg op de ceremonie voor de ondertekening van het investeringsbesluit (Final Investment Decision, FID) tussen Total Energies en Staatsolie, sprak directeur Annand Jagesar van Staatsolie over het cruciale belang van goed bestuur bij de exploratie en exploitatie van olie- en gasreserves.

Hij waarschuwde voor de risico’s die gepaard gaan met het niet correct beheren van deze natuurlijke hulpbronnen en refereerde aan wereldwijde voorbeelden van landen die, ondanks hun olievoorraden, niet in staat zijn geweest hun bevolking en economie te laten profiteren van deze rijkdommen.

Jagesar gaf aan dat zonder goed leiderschap en verantwoorde besluitvorming, olie-inkomsten eerder een last dan een zegen kunnen zijn. Hij wees op voorbeelden zoals Venezuela en Nigeria.

Hoewel beide landen aanzienlijke natuurlijke hulpbronnen hebben, waaronder potentiële olievoorraden, zijn deze hulpbronnen vaak niet optimaal benut, waardoor de bevolking weinig tot geen voordeel heeft ondervonden van de rijkdom die deze sector zou kunnen bieden.

Slecht beheer, corruptie en een gebrek aan transparantie worden vaak genoemd als redenen waarom deze landen moeite hebben om hun oliepotentieel om te zetten in duurzame ontwikkeling.

Bekijk ook:

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

Het belang van goed bestuur

“Het hebben van olie en gas betekent niets als er geen goed bestuur is,” benadrukte Jagesar. “De olie- en gassector biedt immense kansen, maar alleen als we deze rijkdommen beheren met transparantie, verantwoording en een lange termijnvisie die gericht is op de welvaart van het hele volk.”

Jagesar wees op het voorbeeld van landen waar olie eerder een vloek dan een zegen is gebleken, door economische ongelijkheid te versterken en corruptie te voeden.

“We moeten ervoor zorgen dat Suriname geen land wordt waar alleen een kleine elite profiteert van de olie-inkomsten. Goed bestuur is de sleutel om ervoor te zorgen dat elke Surinamer, van Paramaribo tot het binnenland, kan delen in de voordelen van onze natuurlijke rijkdommen.”

Met de ondertekening van de FID en de verwachte investeringen van US$ 10,5 miljard in de olie- en gassector, blijft Staatsolie zich inzetten voor de duurzame ontwikkeling van Suriname.

De jaarlijkse opbrengsten van US$ 4 miljard die vanaf 2032 worden verwacht, zullen volgens Jagesar alleen zinvol zijn als deze effectief worden ingezet voor het verbeteren van de levenskwaliteit van alle Surinamers.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nieuwe fase van offshore exploratie in aantocht.
Suriname

Nieuwe boringen gepland in Surinaamse offshore door TotalEnergies

OGS verwijdert illegale goudmijnbouwkampen in Brokopondo nabij schoolgebieden om milieu en veiligheid te beschermen. Foto: GOV.sr
Suriname

OGS treedt op tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo

suriname en venezuela
Suriname

‘Venezolanen in Suriname kunnen sinds gisteravond moeilijk contact krijgen met familie in rampgebied’

Saipem begint aanleg onderzeese infrastructuur voor eerste offshore olieproject
Suriname

Eerste grote bouwfase van Surinames offshore-olieproject begonnen

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws