• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Srefidensi-begroting KPA sinds vorige week goedgekeurd

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 november 2021 05:21
in Nieuws
pas penitentiaire ambtenaren

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Onderdirectoraat Financiële Zaken van het Kabinet van de President in Suriname laat weten dat de regering sinds vorige week de Srefidensi-begroting van het Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) heeft goedgekeurd.

Er is van regeringszijde alles in het werk gesteld om de financiële middelen voor het KPA vrij te maken. Het gaat om een ingediende begroting van SRD 492.905,=.

Volgens de financiële afdeling van het kabinet heeft het KPA geen valide redenen om niet deel te nemen aan het defilé en de parade op donderdag 25 november.

De regering heeft ervoor gezorgd dat de middelen ter beschikking gesteld zijn. De coördinator van het KPA heeft echter een ander reden opgegeven voor het niet deelnemen aan de Srefidensi-festiviteiten.

Het kabinet vindt het niet kunnen dat er in de media wordt aangehaald dat het KPA vanwege voedsel en schoeisel niet deelneemt aan het defilé en de parade.

Bij het aanbieden van de goedkeuring middels een garantiestelling, heeft de coördinator aangegeven dat niet te zullen accepteren, omdat hij niet over voldoende manschappen beschikt. Hij zou penitentiaire ambtenaren van diverse posten moeten halen om in te zetten voor het defilé en de parade. Ook voor het muziekkorps, zou er geen manschappen ter beschikking zijn.

“Men moet niet de indruk wekken alsof de regering niet heeft gezorgd voor de nodige middelen voor aanschaf van kleding en schoeisel. De middelen waren al klaargezet”, laat de financiële afdeling van het kabinet weten.

Voorts meldt de voorzitter van de Presidentiële Werkgroep 46 jaar Srefidensi dat deze actie van het KPA kan leiden tot het daadwerkelijk terugbrengen van het defilé en de parade naar de in de grondwet genoemde strijdkrachten.

Mis dit niet:

KIVC wil dat SZF ApoB-test vergoedt om risico op hart- en vaatziekten beter vast te stellen

SBB bespreekt versterking bos- en houtsector met ministerie van Financiën

De in Suriname uit de kluiten gewassen defilé en parade met aanvullingen van gewapende eenheden, die er in feite niet bij horen, zal qua organisatie minder gecompliceerder verlopen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KIVC wil ApoB voor Surinaamse risicopatiënten en vraagt SZF om vergoeding. Foto: Pixabay
Gezondheid

KIVC wil dat SZF ApoB-test vergoedt om risico op hart- en vaatziekten beter vast te stellen

SBB wil toezicht, inkomsten en lokale houtverwerking verbeteren.
Suriname

SBB bespreekt versterking bos- en houtsector met ministerie van Financiën

18-jarige gewond nadat bromfiets tegen schoeiing botst.
Suriname

Bromfietser (18) belandt na botsing in goot langs Magentaweg

Koninklijke Marechaussee op Schiphol
Lifestyle

Nederland verandert grenscontroles: dit moeten Surinaamse paspoorthouders weten

Importeurs willen duidelijkheid over insecticiden en Creoline.
Suriname

Aanhouding containers zorgt voor onrust: importeurs willen duidelijkheid over insecticiden en Creoline

Partij ziet kloof tussen jaarrede, begrotingscijfers en uitvoering.
Suriname

PALU zet vraagtekens bij jaarrede en begroting 2027: ‘Tegenstrijdigheden roepen vragen op’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws