Op drukke verkeersaders in Paramaribo en de omliggende districten voltrekt zich regelmatig een gevaarlijk schouwspel.
Fietsers en bromfietsers die tegen het verkeer inrijden, ook in de avonduren en zonder verlichting, laveren met hoge snelheid tussen auto’s door alsof het de normaalste zaak van de wereld is.
Het gebeurt op bekende routes zoals de Jozef Israëlstraat, delen van de Ringweg en zelfs nabij scholen en markten, waar het verkeer toch al chaotisch is.
Wat ooit werd gezien als uitzonderlijk gedrag, lijkt inmiddels ingeburgerd. De meest zorgwekkende ontwikkeling is dat deze overtredingen zelden leiden tot ingrijpen door de autoriteiten. Het is alsof niemand er nog van opkijkt, en dat baart zorgen.
Het KIVC beschouwt dit als extreem roekeloos en onacceptabel gedrag. In gesprek met GFC Nieuws noemt een woordvoerder van de organisatie het onbegrijpelijk dat deze gevaarlijke praktijk door de vingers wordt gezien.
“Het is al schandalig dat veel fietsers, bromfietsers en zelfs motorfietsers ’s avonds zonder licht rijden. Maar dat ze ook nog spookrijden op zulke drukke wegen, dat slaat alles. Ik kan daar met mijn verstand niet bij. Het is simpelweg absurd.”
Volgens het KIVC wordt hiermee niet alleen de veiligheid van de bestuurders zelf in gevaar gebracht, maar ook die van nietsvermoedende automobilisten en voetgangers.
De organisatie roept de politie op om niet langer weg te kijken, maar actief te handhaven op deze levensgevaarlijke situaties.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.