• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Spectaculaire festiviteiten in aantocht bij viering 49 jaar Srefidensi in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 november 2024 06:00
in Suriname
parachute

De Commissie voor de viering van 49 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid van Suriname heeft tijdens een persconferentie in de Congreshal het programma bekendgemaakt.

Het hoogtepunt van de bijeenkomst was de onthulling van het speciale logo voor 49 jaar Srefidensi.

Zoals gebruikelijk zullen tijdens de viering landgenoten die een bijzondere bijdrage hebben geleverd aan de samenleving, door president Chandrikapersad Santokhi worden gedecoreerd.

De decoratieceremonie vindt plaats op vrijdag 22 november en is bedoeld om burgers te eren die zich op diverse terreinen hebben ingezet voor de natie. Dit gebeurt op basis van de presidentiële bevoegdheid vastgelegd in artikel 108 van de Grondwet.

Een belangrijk onderdeel van de viering is het Srefidensi concert op 22 november in de Congreshal. Inspecteur Milton Kensmil van het Korps Politie Suriname (KPS) gaf aan dat er optredens zullen zijn van de muziekkapellen van de politie, het leger en buitenlandse muziekformaties. Er is ook gepland dat deze groepen een gezamenlijk optreden zullen verzorgen.

Bekijk ook:

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Green Heritage Fund Suriname investeert ruim USD 140.000 in vier natuur- en klimaatprojecten

Bij de parade en het defilé op 25 november zullen ook militaire eenheden uit Frankrijk en Nederland deelnemen, aldus commissielid Bob Mangal, chef-staf en luitenant-kolonel van het Nationaal Leger.

De ceremonie begint traditioneel met 21 kanonschoten, en president Santokhi zal samen met de korpschef van politie en de legercommandant de inspectie uitvoeren. De generale repetitie voor deze ceremonie staat gepland voor 22 november.

Daarnaast staat er een spectaculaire parachutistenshow op het programma, waarbij Europese parachutisten met een grote Surinaamse vlag uit de lucht zullen springen.

De manschappen van het Nationaal Leger zullen ook een indrukwekkende rivierdemonstratie verzorgen, ondersteund door een helikopter en marineschepen van de Kustwacht.

De wegen rondom het presidentieel paleis zullen tijdelijk worden afgesloten om plaats te maken voor de festiviteiten en om een veilige omgeving te waarborgen voor de vele verwachte toeschouwers.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

PL-topper Bronto Somohardjo.
Suriname

Somohardjo in Nickerie: “Grondbeleid gaat over rechtvaardigheid en zekerheid voor gezinnen”

Lokale organisaties ontvangen financiering voor natuur- en klimaatinitiatieven
Suriname

Green Heritage Fund Suriname investeert ruim USD 140.000 in vier natuur- en klimaatprojecten

suriname amazone binnenland regenwoud natuur rivier kinderen
Suriname

Suriname scoort rond regionaal gemiddelde op duurzame ontwikkeling, maar uitdagingen blijven groot

klm schiphol airport
Lifestyle

Vakantie naar Suriname kan gevolgen hebben voor je Nederlandse bijstandsuitkering

Staatsschuld blijft hoog ondanks lichte daling.
Suriname

Inflatie blijft druk uitoefenen ondanks stabielere SRD, waarschuwt SEOB

Zes opvarenden gered
Suriname

Twee boten kapseizen op zee, één persoon nog vermist

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws