Roomboter en hard vet vervangen door zachte halvarine of margarine uit een kuipje, vloeibare margarine, vloeibaar bak- en braadvet en oliën.
In een week afwisselen tussen vlees, vis, peulvruchten en noten. Bijvoorbeeld:
– 1x peulvruchten, zoals bruine bonen, linzen en kikkererwten
– 1x vette vis, zoals Atlantische zalm Informatie, haring en makreel
– 1x ongezouten noten
– 2x kip
– 2x rundvlees of varkensvlees
Geen vlees kan ook, neem dan ei, tofu, tempé of nog eens noten of peulvruchten.
Magere zuivelproducten nemen, zoals 20+ en 30+ kaas, mozzarella en magere of halfvolle melk of yoghurt.
Elke dag een handje noten nemen. Pindakaas zonder toegevoegd zout en suiker telt ook. Je kunt ook ‘notenpasta’ nemen zonder toegevoegd zout en suiker. Dat is een soort pindakaas, maar het is gemaakt van andere noten. Er kunnen wel ook pinda’s doorheen zitten.
Volop variëren met groente en fruit.
Volkorenproducten eten, zoals volkorenbrood, volkorenpasta, zilvervliesrijst, volkoren couscous en bulgur en havermout.
3 keer per dag een kop groene of zwarte thee nemen. Kookkoffie en koffie uit cafétière kun je beter laten staan. In sommige soorten koffie zit meer van het stofje cafestol. Cafestol verhoogt het LDL-cholesterol. Lees meer.
Niet te veel en niet te vaak producten buiten de Schijf van Vijf nemen, zoals drop, zoute snacks, alcohol, vleeswaren, witbrood en frisdrank.