• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Spanning binnen VHP: Jogi versus Bansi-Durga na virale uitjouw-video

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 maart 2025 05:33
in Suriname
jogi

De spanning binnen de VHP loopt op nu assembleelid Mahinder Jogi openlijk in conflict ligt met voormalig districtscommissaris van Saramacca, Sherin Bansi-Durga.

Bansi-Durga, die nu ook op de kandidatenlijst van de partij staat, zou volgens Jogi achter een georkestreerde actie zitten waarbij hij werd uitgejouwd in Jarikaba.

Jogi roept de partijleiding op om in te grijpen en overweegt dat personen die zich misdragen van de kandidatenlijst worden geschrapt wegens overtreding van de partijcode.

Op sociale media circuleert een video waarin Jogi, omringd door personen in VHP-tenue, wordt uitgejouwd na een Meet the People-campagne.

Volgens Jogi waren het niet reguliere VHP-aanhangers die hem belaagden, maar een groep gelieerd aan Bansi-Durga. “Het is betreurenswaardig dat iemand die pas begint in de politiek zich zo gedraagt,” stelt hij tegenover TBN Prime Alert.

Jogi dringt erop aan dat de VHP-top onder leiding van partijvoorzitter en president Chan Santokhi snel ingrijpt. Hij vreest dat als er geen maatregelen worden genomen, dit soort incidenten een trend kan worden tijdens de campagne. “Mensen die de partijcode schenden, horen niet op de kandidatenlijst,” aldus Jogi.

Jogi benadrukt dat hij op uitnodiging van de voorzitter in Jarikaba was en dat na de campagne een vergadering zou plaatsvinden.

Hij beweert dat de groep rond Bansi-Durga hem probeerde te beletten om deel te nemen. “Ik heb niemand geprovoceerd en mijn aanhangers gevraagd zich rustig te houden,” verklaart hij.

Jogi waarschuwt dat incidenten zoals deze gevolgen kunnen hebben voor de VHP en de verkiezingen. Hij benadrukt dat geen enkel lid boven de partijregels staat en dat orde binnen de partij gehandhaafd moet worden. “Dit gedrag beïnvloedt hoe de kiezer ons ziet en dat kunnen we ons niet veroorloven,” zegt hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

procureur generaal paragsingh
Suriname

DNA-leden VHP uiten kritiek op omgang met positie Procureur-Generaal

Dollars koffer geld
Suriname

Surinamers willen deel Staatsolie-miljoenen zien gaan naar pompgemalen en waterbescherming

President Simons
Suriname

Staatsolie draagt recordbedrag van USD 400 miljoen af aan Surinaamse staat

tsang simons en regering guyana irfaan irfan ali
Suriname

President Simons voert overleg met president Ali over wateroverlast en samenwerking

Lalinie Gopal
Suriname

Online registratie Schooltassenproject 2026-2027 van start gegaan

nederlander supermarkt suriname
Suriname

“Voor SRD-verdieners wordt het leven steeds moeilijker”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws