• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Spanje, niet Suriname grote favoriet bij gepensioneerde Surinaamse-Nederlanders

P. Peterson door P. Peterson
2 december 2023 22:00
in Lifestyle
spanje valencia

Veel Surinamers die in Nederland wonen, verkiezen het vaak zonnige Zuid-Spanje boven hun geboorteland Suriname voor hun welverdiende pensioen.

GFC Nieuws redacteur Jennifer Atmo heeft dit opvallende fenomeen onthuld na uitgebreid onderzoek binnen diverse Facebook-groepen.

Haar bevindingen wijzen vooral op de populariteit van regio’s rond Alicante en Malaga, bekend om hun milde winterse temperaturen.

Spanje blijkt aantrekkelijk om diverse redenen. Allereerst bevindt het zich op een korte afstand van Nederland en binnen Europa, wat veel administratief gedoe bespaart dat bij een volledige emigratie naar Suriname komt kijken.

Bovendien geniet Zuid-Spanje en de Canarische eilanden, met gemiddelde winterse temperaturen van rond de 20 graden, de voorkeur van gepensioneerde West-Europeanen die een comfortabel alternatief zoeken voor de kou in eigen land.

Atmo’s onderzoek wijst ook op gezondheidsredenen als drijvende kracht achter deze migratiekeuze. “Veel respondenten geven aan dat het warme klimaat bijdraagt aan minder lichaamspijn, wat met name voor de oudere generatie van groot belang is,” aldus onze correspondent.

Volgens het Amerikaanse University of Chicago Medicine kunnen koude weersomstandigheden inderdaad in verband worden gebracht met stijfheid en pijn.

“Mensen met artritis of chronische pijn zijn vatbaarder. Raadpleeg een arts bij aanhoudende symptomen”, staat op de site van de medische universiteit.

Opvallend is ook dat de oudere generatie zich zorgen maakt over de perceptie van toenemende misdaad in Suriname, ondanks warme jeugdherinneringen.

Volgens de Global Peace Index staat Spanje op nummer 32 wat betreft veiligheid, en het land heeft onder geëmigreerde gepensioneerden de reputatie van geborgenheid.

Met deze opvallende voorkeur voor Spanje boven Suriname lijken de gepensioneerde Surinaamse-Nederlanders een nieuwe thuisbasis te hebben gevonden, waarbij ze het warme klimaat, de nabijheid tot Nederland en de veiligheid in Spanje hoog in het vaandel houden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Waterkant Paramaribo
Lifestyle

Paramaribo mist plekken waar koppels gezellig kunnen wandelen

krant media
Lifestyle

Desinformatie bedreigt Suriname mede door gebrek aan kritisch denken

vrouw dame
Lifestyle

Uiterlijk speelt grotere rol op Surinaamse arbeidsmarkt dan gedacht

nederland zomer
Lifestyle

Niet alles is rozengeur in Nederland: Surinamers onderschatten hoe vaak mensen op rekening kopen

paramaribo suriname winkel
Lifestyle

Vrouwen in Paramaribo voelen zich onprettig door mannen die rondhangen bij winkeldeuren

apotheek azp
Gezondheid

Ondernemer eist betere beloning voor artsen, verpleegkundigen en onderwijspersoneel in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws