• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Somohardjo plant herleving Terugroepwet van 2005 om politieke zuiverheid te bewaren

Patty door Patty
12 juni 2024 08:25
in Suriname
pertjajah luhur PL paul somohardjo

In een interview met GFC Nieuws heeft Paul Somohardjo, de voorzitter van Pertjajah Luhur (PL), zijn plannen uiteengezet om de Terugroepwet van 2005 nieuw leven in te blazen.

Deze wet, die oorspronkelijk vlak voor de verkiezingen van mei 2005 werd ingevoerd, is ontworpen om partijoverlopers in toom te houden.

Volgens Somohardjo is dit noodzakelijk vanwege de veranderde kieswet, waardoor parlementariërs nu het gehele land vertegenwoordigen, in plaats van slechts een district. Dit zou de partijdiscipline kunnen ondermijnen, vreest hij.

De PL- topman spreekt zijn zorgen uit over het potentiële misbruik van zwart geld door kapitalisten, die hij vergelijkt met oliesjeiks.

“Deze rijkdommen horen rechtstreeks bij de bevolking terecht te komen,” verklaart hij, wijzend op de noodzaak om de invloed van illegaal geld in de politiek tegen te gaan.

Hij benadrukt de grote hoeveelheden zwart geld die in omloop zijn en de risico’s van politieke beïnvloeding die dit met zich meebrengt.

De geschiedenis van de Terugroepwet is getekend door politieke spanningen. Oorspronkelijk was deze een reactie op het overlopen van leden van de VHP naar de NDP in 1996.

De wet werd aangevochten en gewijzigd in 2016, wat de politicus ziet als een beschermingsmechanisme voor overlopers.

Hij is van plan om gesprekken te starten met andere politieke partijen om de oorspronkelijke wet opnieuw op de agenda te zetten, in de hoop dat deze hersteld wordt als een ‘wet van het volk’, die niet zomaar gewijzigd kan worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Bestuur van de Newmont Werknemersorganisatie (N W O ) en het onderhandelingsteam van Newmont Suriname
Suriname

7% loonsverhoging in nieuwe overeenkomst Merian-operatie

buurtmanager grijpt in
Suriname

Optreden tegen illegale grondbezetting te Wit Boiti

suriname paramaribo man vogel onafhankelijkheidsplein plein
Lifestyle

Kanarie brengt stukje Nederland naar het tropische Suriname

cassave 1
Suriname

Duurdere cassave en tayer dwingen gezinnen tot andere keuzes

planten groenten boer landbouw
Suriname

Women in Agriculture Fair toont vrouwelijke landbouwers op Internationale Vrouwendag

President Simons en minister Bouva voeren bilaterale gesprekken tijdens 50ste CARICOM-staatshoofdenvergadering
Suriname

President Simons voert bilaterale gesprekken met Saoedi-Arabië en Trinidad bij CARICOM-top

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws