• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Sluw plan besproken om met parlementaire trucs Santokhi opnieuw tot president te maken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 mei 2025 13:43
in Suriname
verkiezing stemmen Chan santokhi vhp

Binnen een besloten WhatsAppgroep van Surinaamse politieke insiders wordt druk gespeculeerd over hoe de VHP, gezien de grote belangen en de verwachte miljarden uit de olie-industrie, mogelijk onconventionele wegen zou kunnen bewandelen om de macht te behouden.

Suriname-analist R. Pinas die toegang heeft tot deze groep heeft de inhoud van de gesprekken gelezen en dit bevestigd aan GFC Nieuws.

In de berichten wordt openlijk gesproken over strategieën om president Chan Santokhi aan te houden voor een volgende termijn.

Volgens de objectieve analist wordt in de groep zelfs beweerd dat er al gewerkt wordt aan een plan om via extra steun in het parlement een meerderheid te vormen.

Als de VHP samen met de ABOP erin slaagt om nog vier of vijf gekozen parlementsleden over te halen, zouden zij de parlementsvoorzitter en ondervoorzitter uit hun eigen gelederen kunnen kiezen.

Daarvoor is slechts een gewone meerderheid van 27 leden in De Nationale Assemblee nodig.

Dat zou volgens de analist een eerste maar cruciale stap zijn richting het behoud van het presidentschap.

Opvallend is dat in dezelfde groep ook gesproken wordt over pogingen om oppositieleden over de streep te trekken met beloftes van hoge functies en forse bedragen in Amerikaanse dollars.

Volgens de gelekte berichten zouden er miljoenenbedragen klaarstaan om vervolgens het verschil te maken bij de verkiezing van de president in DNA.

“Het tekort om aan de benodigde 34 stemmen te komen kan gewoon gekocht worden. Niemand die erachter komt want de stemming in het parlement is geheim,” heeft één van de deelnemers letterlijk geschreven in de WhatsAppgroep.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

geur vies stank neus
Suriname

Vreemde indringende geur in Gompertstraat roept zorgen op bij voorbijgangers

afval vuilnis
Suriname

Geor Hering pleit voor torenhoge boetes voor sloddervossen in Suriname

seat belt riem gordel veiligheidsgordel
Nederland

Nederlandse toeristen signaleren verborgen veiligheidsgordels in taxi’s Paramaribo

chan santokhi
Suriname

Van der San en analisten: Santokhi doodsbang dat PG wordt vervangen

Datasur X Car 1200x920
Suriname

Datasur uitgeroepen tot beste ICT- en Datacenter-dienstverlener 2025 van het Caribisch gebied

Bronto Somohardjo
Suriname

Somohardjo: Wij maken wetten voor mensen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws