• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SLM moet minstens 4 vliegtuigen hebben om winstgevend te worden, zegt luchtvaartadviseur

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 maart 2025 04:10 - Geüpdatet op 20 maart 2025 05:23
in Suriname
slm surinam airways airbus 340 pz tcp

SLM draait al jaren verlies en blijft afhankelijk van staatssteun. Maar hoe lang kan dat nog zo doorgaan?

Volgens luchtvaartadviseur Tomas Chlumecky uit Canada en analist Sonny Koeblal is er een haalbare uitweg: gecontroleerde groei.

Beiden spraken hierover met Radio Stanvaste en zien mogelijkheden om SLM winstgevend te maken, mits er structurele veranderingen plaatsvinden.

Volgens Chlumecky kan een luchtvaartmaatschappij met slechts twee vliegtuigen nooit rendabel zijn.

Maar hij benadrukt dat winstgevendheid al mogelijk is met 3 tot 4 vliegtuigen, zonder afhankelijk te zijn van overheidssubsidies.

“Het doel moet zijn om tegen 2030 ge- groeit te zijn naar tien of meer vliegtuigen.

Geleidelijk aan, met 1 tot twee toestellen per jaar, zodat ook het personeel de nodige opleiding kan krijgen, en marketing en commercie etc de ruimte krijgt zich te ontwikkelen.”

Volgens hem moet SLM nieuwe routes openen naar (meer) bestemmingen in en landen als Jamaica, Barbados, Belize, St Maarten, Zuid – en ook Noord Amerika en niet blijven vasthouden aan de traditionele bestemmingen.

Bekijk ook:

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

Dankzij een luchtvaartverdrag mogen Surinaamse vliegtuigen naar verschillende Caribische bestemmingen vliegen, maar dat potentieel blijft onbenut.

Een strategische investeerder zou SLM nieuw leven kunnen inblazen.

Khoeblal, die de Surinaamse luchtvaart op de voet volgt, vindt dat SLM zichzelf onnodig klein houdt.

“Andere Caribische maatschappijen breiden wél uit, maar wij blijven teren op subsidies. Er zijn genoeg Surinaamse piloten die nu zonder werk zitten, terwijl uitbreiding juist banen zou opleveren,” zegt hij.

Volgens hem moet SLM nieuwe routes openen naar landen als Jamaica en Barbados en niet blijven vasthouden aan de traditionele bestemmingen.

Zowel Chlumecky als Koeblal vinden dat SLM met de juiste strategie uit het slop kan worden getrokken. Maar de vraag blijft of de leiding van het bedrijf en de Surinaamse overheid durven in te zetten op groei.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Bescherming van natuur en gemeenschappen moet volgens prioriteit krijgen.
Suriname

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

Leidinggevenden ministeries getraind in aanpak van cyberdreigingen
Suriname

e-Government versterkt bewustwording over cyberveiligheid binnen de overheid

Opnieuw dodelijk verkeersdrama in Para binnen 24 uur
Suriname

Opnieuw dodelijk verkeersongeval op Indira Gandhiweg: bromfietser komt om het leven

De VSB benadrukt dat goed bestuur niet uitsluitend een verantwoordelijkheid is van de overheid.
Suriname

VSB pleit voor sterkere instituties en verantwoord financieel beleid

SBB versterkt duurzaam bosbeheer met steun van EU en AFD
Suriname

Duurzaam bosbeheer krijgt impuls door digitalisering en internationale steun

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws