• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

SIS bespreekt knelpunten met Santokhi, ‘wij willen concrete stappen zetten’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 april 2025 06:00
in Suriname
SIS-004-1024x683

President Chandrikapersad Santokhi heeft een gesprek gevoerd met het Regionaal Bestuur van de Stichting der Islamitische Gemeenten in Suriname (SIS), uit de districten Commewijne en Marowijne.

Tijdens de ontmoeting op het Kabinet van de President heeft de SIS – die 64 moskeeën en ruim 8000 leden in het hele land vertegenwoordigt – verschillende knelpunten en verzoeken onder de aandacht gebracht.

De stichting beheert naast moskeeën ook scholen en een begraafplaats in Paramaribo en benadrukte de dringende behoefte aan nieuwe terreinen voor begraafplaatsen in de districten.

Verder wees de organisatie op problemen met grondtitels van bestaande scholen, lopende grondaanvragen voor leden, en aanvragen voor terreinen in Nickerie voor de bouw van een nieuwe school.

De SIS vroeg daarnaast aandacht voor het tekort aan leerkrachten, de verlenging van een beschikking voor een terrein aan de Weg naar Laarwijk, en het formaliseren van de positie van moskeevoorgangers, die momenteel vaak op tijdelijke basis werkzaam zijn.

Ook werd het sociale werk van de SIS besproken, met name de ondersteuning van sociaal zwakkeren en jongeren, evenals de noodzaak tot verbetering van de begraafplaats in Commewijne.

Santokhi gaf direct gehoor aan de oproepen en heeft relevante deskundigen van de ministeries van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB), Binnenlandse Zaken, Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) en Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC) bijeengeroepen om gezamenlijk te werken aan oplossingen.

“Wij willen concrete stappen zetten,” stelde de president. Er zijn afspraken gemaakt om:

de grondaanvragen te bespoedigen;

een beleid te ontwikkelen voor de vaste benoeming van geestelijken;

en binnen twee weken opnieuw bijeen te komen om de voortgang te evalueren.

Met deze aanpak onderstreept de regering haar inzet om samen met religieuze en maatschappelijke organisaties te werken aan duurzame oplossingen en een inclusieve samenleving.

Informatie uit dit artikel is afkomstig van gov.sr.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouw dame bellen telefoon
Suriname

Ruzie in gezin omgeving Kwatta escaleert nadat vader telefoon van dochter wil controleren

telefoon smartphone
Lifestyle

KIVC waarschuwt Surinamers voor risico’s van gevoelige posts op sociale media

callcenter
Lifestyle

Werknemers in Paramaribo beseffen vaak niet hoe schadelijk nachtwerk kan zijn voor hun lichaam

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws