Het staatshoofd heeft zich tegen de achtergrond van haar visie voorgenomen om scholen te bezoeken en zich te laten informeren van wat de hoogste noden zijn.
“Omdat ik ook denk dat het belangrijk is om persoonlijk aandacht te schenken. Dan kunnen we dingen samen aanpakken. Ik beloof nooit dingen die ik niet waar kan maken. Maar waar we alvast kunnen kijken was voor mij belangrijk”, aldus Simons.
Haar eerste indruk is dat de instellingen voor kinderen met een speciale hulpvraag, organisaties zijn die – ofschoon ze van subsidie afhankelijk zijn – een verrassend goede job doen om in elk geval hun structuur en gebouwen in redelijke conditie te houden en zelfs nodige ontwikkelingen toe te passen.
Het staatshoofd zegt zelfs ook voor deze instellingen te zijn opgekomen, hetgeen ook door Matoekoe-directeur Delano Hoogvliets wordt bevestigd.
Ze merkt op de sociale instellingen niet altijd krijgen wat ze vragen aan subsidie, en dat de leiding van deze scholen zelf ook actief opzoek gaat naar mogelijkheden om de organisatie draaiende te houden.
“Ze doen heel hard hun best.”
Simons merkt tegelijkertijd op dat “wij als samenleving toch te weinig doen om de kinderen te begeleiden naar een volwassenheid waarbij ze voor zichzelf kunnen zorgen”.
“Het is voor elk mens belangrijk om zelfstandig te kunnen staan en met wat hulp zelf wat te kunnen doen”, aldus president Simons, die per instelling aan elk kind een enveloppe met waardebon van Kirpalani overhandigde.
Het staatshoofd wijst erop dat er binnen de overheid mensen met een lichamelijke beperking zijn die het heel ver hebben gemaakt. “Dus het is heel belangrijk om aandacht te geven aan deze groep kinderen.”
De leider van het land benadrukt dat dit nodig is zodat de kinderen kunnen opgroeien tot mensen die een menswaardig bestaan hebben.
“Zij die dat niet kunnen moeten we helpen en zo onze menselijkheid tonen.” De hoogste gezagdrager zegt dat voor wat betreft de noden het soms kleine zaken zijn waaraan zoveel mogelijk invulling moet worden gegeven. Andere structurele problemen waar ook andere instellingen mee te kampen hebben, zullen in het beleid geïncorporeerd moeten worden.
Matoekoe-directeur Delano Hoogvliets legt uit dat de organisatie sedert 1988 bestaat. De stichting telt momenteel 42 kinderen, waarvan 13 permanent inwonen.
Hij en bestuursvoorzitter Albert Jubithana spreken van een enorme eer dat president zo kort nadat ze in functie is getreden de stichting bezoekt. “Zij heeft in het verleden in diverse andere rollen het werk ondersteund”, laat Hoogvliets optekenen.
Een van de voornaamste uitdagingen voor instellingen als Matoekoe is volgens Hoogvliets de financiële situatie. Er is daarom een plan gevat om samen met de overheid na te gaan op welke wijze de subsidies beter afgestemd kunnen worden op de behoeftes van de instellingen.
“We hopen samen met president tot een oplossing te komen om structureel de subsidies te verkrijgen om de operaties van de instellingen beter te kunnen draaien”, aldus de directeur.
Dit bericht is afkomstig van gov.sr
 
			 
			 
                    ![[Aggregator] Downloaded image for imported item #418207](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/10/WhatsApp-Image-2025-10-30-at-7.22.04-PM-750x375.jpeg)



![[Aggregator] Downloaded image for imported item #418178](https://www.gfcnieuws.com/wp-content/uploads/2025/10/WhatsApp-Image-2025-10-30-at-2.59.30-PM.jpeg)
