• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Schrik in Suriname over 50 US dollar p.p. voor Valentijnsdiner

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2025 13:40
in Lifestyle, Suriname
valentijn diner restaurant koppel uiteten

Illustratiefoto. 'Een korte kus of hand in hand lopen wordt meestal aanvaard'

Vanavond trekken verliefde koppels wereldwijd eropuit om de liefde te vieren. Rode rozen, cadeautjes en natuurlijk een romantisch diner horen daar helemaal bij.

In Suriname is dat niet anders. Maar wat kost het eigenlijk om op deze speciale dag uit eten te gaan?

GFC Nieuws Lifestyle deed een rondvraag en verzamelde prijzen van verschillende restaurants via sociale media.

Eén bedrag liet menig wenkbrauw fronsen: een populaire eetgelegenheid vraagt maar liefst 50 US dollar per persoon voor een driegangendiner op Valentijnsdag.

Ter vergelijking: zelfs in Nederland, waar het gemiddelde inkomen een stuk hoger ligt, zijn de prijzen vaak lager. Online reageren veel mensen dan ook met ongeloof.

Bekijk ook:

Suriname- analist ziet positieve koers onder president Simons

Politie vernietigt grote partij in beslag genomen sigaretten na afronding juridische procedures

“Hoe kan dit in een land waar de meeste mensen moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen?” is een veelgehoorde vraag.

Trendwatcher Patricia Wong laat desgevraagd weten geschrokken te zijn van de prijzen en bevestigt dat sommige Surinaamse restaurants duurder zijn dan in welvarende westerse landen.

“Het is een trend die we steeds vaker zien: horecaondernemers richten zich op een kleine, kapitaalkrachtige doelgroep en negeren de bredere bevolking.”

Ook de bekende Surinaamse-Nederlander Ronald Snijders, die jarenlang in Nederland woonde en regelmatig terugkeert naar Suriname, uit zijn zorgen.

Volgens hem is de kloof tussen arm en rijk in het land inmiddels zorgwekkend groot.

“De kosten voor levensonderhoud stijgen de pan uit, en dit soort prijzen voor een diner op een doordeweekse dag maken dat pijnlijk zichtbaar”, beweren critici.

Voor veel verliefde stelletjes in Suriname zal een luxe diner er vanavond niet inzitten. Misschien toch maar een romantisch avondje thuis met zelfgekookt eten?

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

Suriname- analist ziet positieve koers onder president Simons

KPS treedt streng op tegen smokkel met vernietiging illegale sigaretten.
Suriname

Politie vernietigt grote partij in beslag genomen sigaretten na afronding juridische procedures

Met dit maandsalaris voel je je ook als Surinamer niet rijk in het peperdure Holland. Foto: Scheveningen, toeristische trekpleister
Lifestyle

Surinamers met €5000 inkomen niet rijk genoeg voor dure huurwoningen in Nederland

CT scan AZP
Gezondheid

Levens mogelijk in gevaar door defecte CT-scanner op SEH Academisch Ziekenhuis

Nieuwe grondwetgeving moet misbruik van staatsgrond tegengaan.
Suriname

President Simons wil ingrijpende hervorming van gronduitgiftebeleid

Nieuwe generatie arbeidsinspecteurs moet toezicht op arbeidswetgeving versterken.
Suriname

Misiekaba geeft startsein voor opleiding nieuwe arbeidsinspecteurs

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws