• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Schrik in Suriname over 50 US dollar p.p. voor Valentijnsdiner

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2025 13:40
in Lifestyle, Suriname
valentijn diner restaurant koppel uiteten

Illustratiefoto. 'Een korte kus of hand in hand lopen wordt meestal aanvaard'

Vanavond trekken verliefde koppels wereldwijd eropuit om de liefde te vieren. Rode rozen, cadeautjes en natuurlijk een romantisch diner horen daar helemaal bij.

In Suriname is dat niet anders. Maar wat kost het eigenlijk om op deze speciale dag uit eten te gaan?

GFC Nieuws Lifestyle deed een rondvraag en verzamelde prijzen van verschillende restaurants via sociale media.

Eén bedrag liet menig wenkbrauw fronsen: een populaire eetgelegenheid vraagt maar liefst 50 US dollar per persoon voor een driegangendiner op Valentijnsdag.

Ter vergelijking: zelfs in Nederland, waar het gemiddelde inkomen een stuk hoger ligt, zijn de prijzen vaak lager. Online reageren veel mensen dan ook met ongeloof.

“Hoe kan dit in een land waar de meeste mensen moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen?” is een veelgehoorde vraag.

Trendwatcher Patricia Wong laat desgevraagd weten geschrokken te zijn van de prijzen en bevestigt dat sommige Surinaamse restaurants duurder zijn dan in welvarende westerse landen.

“Het is een trend die we steeds vaker zien: horecaondernemers richten zich op een kleine, kapitaalkrachtige doelgroep en negeren de bredere bevolking.”

Ook de bekende Surinaamse-Nederlander Ronald Snijders, die jarenlang in Nederland woonde en regelmatig terugkeert naar Suriname, uit zijn zorgen.

Volgens hem is de kloof tussen arm en rijk in het land inmiddels zorgwekkend groot.

“De kosten voor levensonderhoud stijgen de pan uit, en dit soort prijzen voor een diner op een doordeweekse dag maken dat pijnlijk zichtbaar”, beweren critici.

Voor veel verliefde stelletjes in Suriname zal een luxe diner er vanavond niet inzitten. Misschien toch maar een romantisch avondje thuis met zelfgekookt eten?

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

lgbt homo
Lifestyle

Surinamers in Nederland staan overwegend neutraal tegenover homohuwelijk

highway markt
Suriname

Markt en stands gecontroleerd aan Martin Luther Kingweg tijdens handhavingsactie

centrale markt
Suriname

Centrale Markt Paramaribo tijdelijk gesloten voor schoonmaak- en ongediertebestrijdingswerkzaamheden

kerpens ambassadeur
Suriname

Suriname versterkt diplomatieke positie bij VN via nieuwe Permanent Vertegenwoordiger

dna santokhi
Suriname

DNA-leden tekenen condoleanceregister ter nagedachtenis aan oud-president Santokhi

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

Ministerie benadrukt: E-bike is geen speelgoed

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws