• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Schijn bedriegt: de verborgen armoede onder Surinamers in Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 september 2024 04:00
in Lifestyle
man stress problemen depressie

Er bestaat een wijdverspreide misvatting onder de Surinaamse gemeenschap dat armoede nauwelijks voorkomt onder Surinamers in Nederland en dat de meesten financieel comfortabel leven.

Dit beeld wordt vaak versterkt door landgenoten die tijdens vakanties naar Suriname terugkeren en een rooskleurig plaatje van succes schetsen.

Volgens vaste GFC Nieuws analist Soeroechomento is de werkelijkheid echter heel anders.

In gesprek met onze lifestyle redactie legt hij uit: “Niets is minder waar. Ik ken talloze Surinamers die hier in Nederland moeite hebben om rond te komen en hun levensmiddelen nauwelijks kunnen betalen.”

Velen van hen kampen met grote financiële problemen, hebben schulden en krijgen regelmatig bezoek van deurwaarders. Dit probleem, aldus de analist, is wijdverspreid onder de Surinaamse diaspora.

“Er zijn veel mensen die langdurig in de bijstand zitten en weinig tot geen vooruitzicht hebben op verbetering van hun situatie.”

Wat volgens Soeroechomento vooral opvalt, is dat mensen in de bijstand vaak op vakantie gaan naar Suriname en indruk proberen te maken met geleend geld, wat een vertekend beeld geeft van hun werkelijke financiële situatie.

Hij hoopt dat zijn observaties bijdragen aan een beter begrip van de echte uitdagingen waarmee een deel van de Surinaamse Nederlanders geconfronteerd wordt.

Op basis van cijfers van het CBS blijkt dat Surinaamse Nederlanders vaker afhankelijk zijn van een bijstandsuitkering dan autochtone Nederlanders.

In 2023 lag het percentage voor de eerste generatie Surinamers rond de 11,7%, wat hoger is dan het landelijke gemiddelde.

De tweede generatie doet het iets beter, met een percentage van 6,8%.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

lock 863062 1280
Lifestyle

Kennissen pleiten voor levenslang na brute poging om vrouw te doden met landbouwgif

starlink internet
Lifestyle

Suriname nog zonder toegang tot razendsnel satellietinternet in regio

bellen telefoon
Lifestyle

Raakt het Surinaamse accent verloren na langere tijd in Nederland?

wind
Lifestyle

Opvallend gesprek met toerist uit Nederland over windkracht op balkon in Paramaribo

waterkant paramaribo
Lifestyle

Oproep tot massale kusactie op Valentijnsdag aan de Waterkant na rel over liefde in het openbaar

telefoon bellen smartphone
Lifestyle

Sommige Surinamers kiezen voor een Nederlands accent om intelligenter over te komen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws