• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SBB bespreekt houtexport met president Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 maart 2021 06:17
in Nieuws
houtblokken houtsector

GFC NIEUWSREDACTIE- De leiding van de Stichting Bosbeheer en Bostoezicht (SBB) heeft tijdens een vervolggesprek met president Chandrikapersad Santokhi de houtverkoop en -export met het staatshoofd besproken.

Het vervolggesprek op 2 maart was in het kader van de reguliere instructiemeetings die de president heeft met de leiding van de verschillende staatsbedrijven.

Bij deze ontmoetingen wordt het beleid welke de regering via deze ondernemingen wenst uit te voeren besproken, terwijl het staatshoofd ook wordt geïnformeerd over de stand van zaken bij de parastatalen.

Tijdens de ontmoeting zaten ook vicepresident Ronnie Brunswijk en minister Diana Pokie van Grondbeleid en Bosbeheer aan. SBB-directeur Stanley Betterson zegt dat er is gekeken naar waar de SBB als organisatie staat.

Partijen hebben zich ook gebogen over de richting waar de SBB naar toe gaat, terwijl er een presentatie is geweest over de strategische planning voor de komende periode.

Twee van de specifiek besproken punten is de controle op houtverkoop en de export van hout. “Het is gebleken dat daar heel wat zaken niet lopen zoals dat zou moeten, waardoor de staat inkomsten misloopt”, laat Betterson optekenen.

Er is gedetailleerd hiernaar gekeken en de bedoeling is dat er op dit stuk beleid wordt losgelaten zodat het mislopen van inkomsten tot het verleden gaat behoren.

De SBB-directeur voegt eraan toe dat er situaties in de illegaliteit zijn. Nagegaan moet worden hoe deze binnen de legale sfeer te brengen.

Bekijk ook:

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

Politie vernietigt bijna twee ton drugs onderschept op Surinamerivier

President Santokhi had bij een eerdere ontmoeting in januari reeds aangegeven dat er bij de export van rondhout veel mis gaat.

De jaarverslagen van de SBB tonen aan dat er op jaarbasis US$ 130 miljoen aan inkomsten verdwijnt.

In het bijzonder zal de verdienpoot van de SBB beter tot haar recht moeten komen.

Verder zal het beleidsgedeelte als toezichthouder moeten worden gebracht naar scherper natuurbehoud. Dit houdt in dat er veel meer dan houtkap gemonitord zal moeten worden.

De SBB moet zich ook erover gaan buigen hoe de aanwezigheid van unieke fauna aangewend zou kunnen worden voor meer verdiensten uit de toerismesector.

Betterson: “We moeten een aantal zaken gaan becijferen en kijken hoe deze doelen concreet gehaald kunnen worden.”

Verder is ook de reorganisatie van de SBB aan de orde gekomen. Het aantal directeuren en hun functionaliteit zal onder de loep genomen worden.

De SBB-leiding maakt over twee maanden weer haar opwachting bij het staatshoofd. In de tussenliggende periode zal zij – zoals door de president is gevraagd – de organisatiestructuur ter hand nemen en definitief spijkers met koppen slaan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zelfrijdende auto's worden steeds slimmer, maar Suriname kent nog grote uitdagingen.
Lifestyle

Waarom Suriname nog niet klaar is voor zelfrijdende elektrische auto’s

JIT vernietigt bijna twee ton drugs in Kraka district Para. Foto: KPS
Suriname

Politie vernietigt bijna twee ton drugs onderschept op Surinamerivier

Opa Doeli jeugdcentrum krijgt grote schoonmaak en reparaties afgerond. Foto: JusPol
Suriname

Jeugdgevangenis Opa Doelie en rechtbank krijgen grote schoonmaak en reparaties

Minister Monorath opent workshop voorbereiding Universal Periodic Review in Torarica. Foto: JusPol
Suriname

Suriname oefent voor internationaal mensenrechtenonderzoek in Genève

Voor Surinamers geldt een visumplicht voor een kort verblijf in Nederland, terwijl Venezolanen visumvrij naar het Schengengebied mogen reizen.
Lifestyle

Surinamers hebben visum nodig voor Nederland, Venezolanen niet

Milieuproblemen en bedreigingen voor leefgebieden vragen dringende aandacht.
Suriname

ESAV: Bescherming van binnenland moet prioriteit zijn, niet organisatiegeschil rond Inheemsendag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws