• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi’s keuzes zeer beperkt door hoog aantal laaggeschoolden in Suriname

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
15 mei 2024 20:00 - Geüpdatet op 16 mei 2024 09:16
in Opinie
dom1

OPINIE- In een tijd waarin kritiek gemakkelijk en luidkeels wordt geuit, is het belangrijk dat we ook stilstaan bij de uitdagingen waarvoor president Chan Santokhi staat en de realiteit waarin hij moet opereren.

Het beleid dat de Surinaamse president heeft gevoerd, gedreven door richtlijnen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), verdient een genuanceerdere beschouwing dan de voortdurende negatieve beeldvorming doet vermoeden.

Suriname bevindt zich in een economisch complexe situatie met zeer beperkte middelen om zelfstandig significante financiële inkomsten uit export te genereren.

Dit wordt mede veroorzaakt door een ernstig gebrek aan opgeleiden binnen onze bevolking en weinig interesse om te werken in de productiesector, de landbouw, of de technologie- en dienstensectoren die noodzakelijk zijn voor economische groei.

Deze sectoren zouden potentieel geld kunnen verdienen door exportactiviteiten, maar helaas schort het zowel aan de vereiste kennis, mentaliteit als aan de motivatie onder de Surinaamse bevolking.

Het argument dat president Santokhi buitenlandse expertise zou kunnen aantrekken om deze tekortkomingen aan te pakken, stuit eveneens op barrières.

Veel Surinamers zijn terughoudend om zichzelf verder te scholen of nieuwe vaardigheden te verwerven, wat onmisbaar is voor het absorberen van zulke buitenlandse kennis.

De consumptievoorkeuren van de Surinaamse bevolking wijzen ook op een onderliggend probleem.

Mis dit niet:

De landbouwvisie van Braganza: “Misleiding en eigenbelang”

Suriname moet zijn diaspora niet langer als tweederangsburgers behandelen

De voorkeur om geïmporteerde groenten, fruit, vlees, kip en zuivelproducten te kopen boven die van eigen bodem, ondanks minder versheid, toont een afwijzing van in Suriname geproduceerde goederen.

Dit torpedeert de lokale markt en reduceert de mogelijkheden voor binnenlandse economische expansie.

Het beleid van president Santokhi is derhalve niet een keuze van voorkeur, maar een noodzaak ingegeven door de beperkte opties die beschikbaar zijn om de nationale economie te stabiliseren en op korte termijn te verbeteren.

Voordat we oordelen, moeten we begrijpen: in de schoenen van Santokhi zijn de opties zeer beperkt en de beslissingen zwaar.

Laten we dit inzicht niet uit het oog verliezen wanneer we reflecteren op de toekomst van ons land.

S. Tewari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bos oerwoud
Opinie

De landbouwvisie van Braganza: “Misleiding en eigenbelang”

Een reactie- en kritische beschouwing over het amendement op de Surinamerschapwet.
Opinie

Suriname moet zijn diaspora niet langer als tweederangsburgers behandelen

hermitage mall suriname paramaribo
Column

Noem niet ieder winkelcomplex in Suriname een mall

Zebrapad te Paramaribo
Column

Paramaribo lijkt steeds minder gemaakt voor voetgangers

Wie betaalt uiteindelijk de rekening van het politieke dividend?
Opinie

Rutte-dividend, Santokhi-dividend en Trump-dividend: laat u niet rijk rekenen

Suriname nadert offshore productiefase 2028
Opinie

Voordat de eerste olie stroomt: Suriname moet zijn lessen uit Guyana trekken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws