• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi terug in Suriname na 47e CARICOM-Staatshoofdenvergadering

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 juli 2024 06:07
in Suriname
santokhi

President Chan Santokhi van Suriname is teruggekeerd naar het land na het bijwonen van de 47e CARICOM-staatshoofdenvergadering in St. George’s, Grenada.

De conferentie, die plaatsvond van 28 tot en met 30 juli 2024, werd dinsdagmiddag afgesloten. De president en zijn delegatie zijn veilig geland op het vliegveld van Zorg en Hoop.

Tijdens de conferentie heeft president Santokhi enkele belangrijke statements afgelegd. Hij benadrukte de bijdrage van Suriname aan de getroffen gebieden na de verwoestingen van orkaan Beryl en pleitte voor meer evaluatieve onderzoeken om de logistieke en organisatorische aspecten van humanitaire hulpverlening te verbeteren.

Daarnaast heeft de president de inzichten van Suriname over klimaatfinanciering en het nationale standpunt in de aanloop naar COP29 gedeeld. Hij bevestigde de vastberadenheid van Suriname om, ondanks vele dreigingen, de carbon-negatieve status te behouden.

Santokhi riep ook op tot het wegnemen van economische barrières binnen de CARICOM en het versoepelen van het goederenverkeer in de regio. Hij benadrukte dat sommige landen nog steeds beperkingen opleggen, wat de import van goederen buiten de CARICOM belemmert.

Verder uitte de president het standpunt van Suriname ten aanzien van olie en gas en de noodzaak van energiezekerheid.

Mis dit niet:

WIA jarenlang verkeerd berekend: ook Surinamers kunnen duizenden euro’s tegoed hebben

Politie spreekt bewoners vissersdorp Pomona aan over geluidsoverlast en vaargedrag

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ook Surinamers kunnen geld tegoed hebben als hun uitkering tussen 2020 en 2024 verkeerd is berekend.
Lifestyle

WIA jarenlang verkeerd berekend: ook Surinamers kunnen duizenden euro’s tegoed hebben

Geluidsoverlast en snel varen zorgen voor onrust in vissersdorp Pomona
Suriname

Politie spreekt bewoners vissersdorp Pomona aan over geluidsoverlast en vaargedrag

Ereorde-drager Jan Hein Ribot overleden
Nederland

Pionier van Suriname Birds overleden op 77-jarige leeftijd

Helikoptercapaciteit en satelliettechnologie besproken met Airbus.
Suriname

Suriname verkent samenwerking met Frankrijk en Airbus voor versterking veiligheidssector

Suriname heeft in de haven van La Guaira 55,45 ton rijst overgedragen aan Venezuela als humanitaire hulp na de aardbevingen. Foto: CDS
Suriname

Suriname schenkt ruim 55 ton rijst aan Venezuela na aardbevingen

EU, SITA en SBB bespreken kansen voor Surinaamse bosbouwsector.
Suriname

Surinaamse houtbedrijven bereiden zich voor op Europese handelsmissie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws