• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi: Nationale belangen leidend bij besluit over SAIL

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 December 2024 08:30
in Suriname
sail suriname

De financiële situatie bij Suriname American Industries Ltd (SAIL N.V.), een bedrijf dat actief is in de vis- en garnalenverwerking, krijgt de volle aandacht van de regering.

Het bedrijf kampt met een schuld van 15 miljoen Amerikaanse dollars, inclusief verplichtingen zoals pensioenuitbetalingen en afkoopregelingen voor arbeiders.

President Chandrikapersad Santokhi gaf tijdens zijn recente toespraak in het parlement aan dat een deskundig team momenteel de mogelijkheden onderzoekt om SAIL financieel te stabiliseren.

“Indien uit de evaluatie blijkt dat SAIL op lange termijn niet in staat is financieel stabiel en winstgevend te opereren, zullen we een verkoop overwegen,” aldus het staatshoofd.

De president benadrukte dat het nationale belang leidend zal zijn bij de besluitvorming. “Wanneer het bedrijf geen voordelen meer oplevert voor de samenleving, zullen we overwegen SAIL over te dragen aan de private sector,” voegde hij eraan toe.

De regering zet zich in om de impact van mogelijke veranderingen op werknemers en de sector in het algemeen zorgvuldig te evalueren.

De uitkomsten van het onderzoek zullen bepalen welke stappen nodig zijn om de toekomst van SAIL veilig te stellen, met het oog op zowel economische als maatschappelijke voordelen.

ShareTweetSend

Meer berichten

simons
Suriname

Geluiden dat president Jennifer Simons wordt gezien als de nieuwe iron lady van Zuid- Amerika

antroewa groenten kind suriname
Lifestyle

Slimme truc met soep maakt antroewa geliefd bij jonge eters in Suriname

China Suriname 02 1024x728 bouva wijnerman schuld
Suriname

China scheldt USD 15,6 miljoen schuld van Suriname kwijt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws