• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi: IMF-ontwikkelingstraject moet gebaseerd zijn op Surinaamse realiteiten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 februari 2023 03:50 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:27
in Nieuws
imf

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse president, Chandrikapersad Santokhi, heeft tijdens de begrotingsbehandeling opgemerkt dat conform de gemaakte afspraken met de managing director van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) eind vorig jaar, de onderhandelingen voor een herziene Extended Fund Facility in de laatste fase belandt.

De president heeft maandag geaccentueerd dat het ontwikkelingstraject van Suriname gebaseerd zal dienen te zijn op de Surinaamse realiteiten.

“De onderhandelingen met internationale crediteuren zullen worden gecontinueerd. Met een aantal landen is in het kader van de Paris Club overeenstemming bereikt. Er wordt thans gewerkt aan de verdere afronding van de bilaterale schuldherschikkingsovereenkomsten”, aldus het staatshoofd tijdens zijn toespraak in het parlement.

Santokhi heeft aangeven dat met lokale crediteuren reeds overeenstemming is bereikt. Hij zegt verder dat er nog onderhandeld wordt met de commerciële crediteuren. “Partijen zijn van sterk uiteenlopende standpunten dichterbij elkaar gekomen.” De verwachting is volgens de regeringsleider dat met de afronding van een nieuwe Staff Level Agreement met het IMF de commerciële leningen naar tevredenheid van alle partijen afgerond kunnen worden.

Santokhi geeft verder aan dat de schuldonderhandelingen met de zogenaamde officiële crediteuren voor wat India betreft in de finale fase zijn beland. “Dit, nadat de regering tijdens mijn recent bezoek aan India goedkeuring heeft gehecht aan de op technisch niveau afgeronde schuldovereenkomst”, nuanceert het staatshoofd.

Hij zegt dat nu alle energie gestopt wordt in de schuldonderhandelingen met de Volksrepubliek China. De politieke en diplomatieke inspanningen om tot herschikking te komen zijn de afgelopen dagen geïntensiveerd.

Mis dit niet:

Politieke bronnen: brandstofprijzen gaan omhoog?

Politie waarschuwt voor valse sms’jes over verkeersovertredingen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

benzine diesel
Suriname

Politieke bronnen: brandstofprijzen gaan omhoog?

KPS onderzoekt frauduleuze berichten met nepboetes.
Suriname

Politie waarschuwt voor valse sms’jes over verkeersovertredingen

President Simons wil meer inkomsten uit Surinaamse goudwinning.
Suriname

Regering werkt aan Gold Board voor betere ordening van goudsector

Afscheid ambassadeur markeert nieuwe fase in relatie tussen Suriname en Nederland.
Suriname

Vertrekkende Nederlandse ambassadeur blikt tevreden terug op samenwerking met Suriname

Politie onderschept grote partij kip onderweg van Albina naar Paramaribo.
Suriname

Afdeling Fraude onderzoekt mogelijke smokkel van 68 dozen kip

Domineestraat maand afgesloten voor volledige rehabilitatie
Suriname

Domineestraat volledig afgesloten voor grootschalige rehabilitatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws