• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi geeft startsein voor derde project Landelijke Woningbouwprogramma Fase 1 te Lelydorp

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 december 2023 09:42
in Suriname
chan woning huis

Op woensdag heeft de Surinaamse president Chan Santokhi met groot enthousiasme het officiële startsein gegeven voor het derde project gekoppeld aan het Landelijke Woningbouwprogramma Fase 1 (LWPB) aan de Poerwodadiweg te Lelydorp, zijn geboorteplaats.

In een toespraak benadrukte President Santokhi het bijzondere karakter van deze mijlpaal, waarbij de overheid in samenwerking met particulieren zich inzet voor de creatie van 150 directe en betaalbare woonoplossingen voor woningzoekenden.

Dit project, uitgevoerd in public private partnership-verband, markeert een unieke samenwerking tussen de overheid en particulieren om betaalbare woningen te realiseren voor Surinamers die kampen met huisvestingsproblemen.

Het is een deel van een groter initiatief waarbij het LWBP-team, in samenwerking met diverse partners, momenteel bezig is met het bouwrijp maken van percelen en het zoeken naar directe woonoplossingen in verschillende gebieden. Het uiteindelijke doel is om landelijk meer dan 2500 woningen te realiseren.

Santokhi onderstreepte in zijn toespraak dat na een periode van economisch en financieel herstel, waarin de samenleving grote offers heeft gebracht, het nu tijd is om terug te geven aan het volk en te investeren in de toekomst door te bouwen.

Hij bedankte het LWPB-team onder leiding van Mark Rommy, evenals de ministeries van Openbare Werken en Financiën, aannemers, de directie van de Finabank en andere banken en partners voor hun gezamenlijke inspanningen om deze woningbouwprojecten mogelijk te maken.

Verschillende modaliteiten zijn ontwikkeld om tegemoet te komen aan de diverse behoeften van de samenleving. Naast de mogelijkheid om zelf te bouwen met leningsfaciliteiten tot een maximaal bedrag van SRD 1.6 miljoen tegen 7% rente, is er ook het Affordable Housing Project Program (AHP) voor lage inkomensgroepen, waardoor 104 mensen in Nickerie in februari 2024 kunnen starten met de bouw van hun woningen.

Een derde modaliteit betreft de public private samenwerking, waarbij kavels via particulieren tegen een veel lagere prijs worden verkocht.

Met steun van lokale en internationale financiële instituten zoals het IMF, de IDB en het fonds van Saudi Arabië zullen voldoende middelen beschikbaar zijn om deze ambitieuze bouwprojecten te realiseren. President Santokhi benadrukte in zijn toespraak: “Samen gaan wij de samenleving helpen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

de pier scheveningen
Lifestyle

Surinamers die in januari naar Nederland reizen krijgen te maken met snijdende kou

milieuramp
Suriname

Niet zwemmen in Surinamerivier bij recreatieoorden Accaribo en omgeving door olielekkage

Kaarsen
Suriname

Door vader om het leven gebrachte kinderen worden woensdag begraven

mungra dharm
Suriname

Politici uit coalitie en oppositie kritisch op timing nationale rouwdag

Zwaailicht politie
Suriname

Politie had geen officiële informatie over psychische problemen bij verdachte

olielekkage
Suriname

Olielekkage nabij Accaribo onder controle

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws