• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi blijft erbij dat regering vanaf september niet meer heeft geleend

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 februari 2021 03:00
in Nieuws
santokhi leger e1614154901504

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi zegt dat de regering vanaf haar aantreden maatregelen heeft getroffen om de financieel economische situatie goed onder controle te kunnen krijgen.

“Dat is ons aardig gelukt, door de interne financiële huishouding in orde te krijgen. En ja! We regeren zonder te lenen! Men kan schrijven in de krant dat we lenen, maar dat is niet waar. Het is een onjuiste informatieverschaffing met onjuiste bronnen en dat moeten we resoluut afkeuren en afwijzen”, aldus het staatshoofd.

“Ik weet niet met welk doel men vreemde organisaties hier lokaal moet adiëren en presenteren met onjuiste informatie, terwijl de bronnen velerlei zijn binnen de regering, ook bij het IMF en andere internationale organisaties gezaghebbende organisaties om de informatie na te trekken.”

“Ja! Juni, juli tot augustus hebben wij nog even moeten lenen voor het uitbetalen van de salarissen. Daarna leiden we het land op eigen kracht. Niet op kracht van kapitalisten die geld lenen. Niet met financiering van banken en ook niet met geldleningen vanuit het buitenland”, aldus de regeringsleider.

De president zegt dat er nu een niveau bereikt is, waarbij “eenieder die van de staat een financiële tegemoetkoming moet krijgen in de vorm van salarissen, pensioenen, kinderbijslag en andere zaken, dat die elke maand met goed gevoel kan zeggen ik heb zekerheid daarop. Zo gaat dat blijven en wij gaan het verruimen.”

“We zijn in onderhandeling met Ravaksur en andere vakbonden om te zorgen dat er koopkrachtversterking komt op een zodanige wijze dat het geen inflatoire impact heeft op de economie en op de salarissen.”

“We zijn bezig en we kijken ook naar uw belang, alhoewel jullie hebben geen vakbond, maar ik ben de opperbevelhebber. Samen met de minister en de regering kijken we ook naar uw belang”, aldus het staatshoofd ten overstaan van de militairen en de media in Memre Buku Kazerne.

“Internationaal zijn de trajecten nog steeds gaande. We zijn in onderhandeling met onze schuldeisers. U weet we hebben 4 miljard us dollars schuld.”

Mis dit niet:

Regering kent landsdienaren per eind september 15% salarisverhoging toe

Suriname stevent mogelijk af op grotere stroomproblemen

“Waarvan twee commerciële leningen van Oppenheimer van 675 miljoen USD, waarvoor we op jaar basis al 70 miljoen USD alleen aan rente moeten betalen. We hebben daar ruimte gehad voor herschikking tot eind maart en we onderhandelen verder. Ze hebben ons ademruimte gegeven om onze economie te herstellen.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Geen akkoord, wel 15% salarisverhoging voor landsdienaren.
Suriname

Regering kent landsdienaren per eind september 15% salarisverhoging toe

"Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat hele buurten uren zonder stroom zitten."
Suriname

Suriname stevent mogelijk af op grotere stroomproblemen

Het aangetroffen geldbedrag is in beslag genomen en voor bewaring ondergebracht in de kluis van de Centrale Bank van Suriname. Foto: KPS
Suriname

Man aangehouden met groot bedrag aan euro’s bij controlepost Stolkertsijver

Kennismaking tussen STINASU en SBB moet samenwerking versterken
Suriname

Kennismakingsbezoek STINASU aan SBB legt basis voor verdere samenwerking

JCI roept overheid op jonge, integere leiders meer ruimte te geven.
Suriname

Vicepresident ziet kansen voor samenwerking met JCI rond jongeren en duurzaamheid

Duizenden Surinaamse Nederlanders hebben onvolledige AOW
Lifestyle

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws