• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi blijft erbij dat regering vanaf september niet meer heeft geleend

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 februari 2021 03:00
in Nieuws
santokhi leger e1614154901504

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi zegt dat de regering vanaf haar aantreden maatregelen heeft getroffen om de financieel economische situatie goed onder controle te kunnen krijgen.

“Dat is ons aardig gelukt, door de interne financiële huishouding in orde te krijgen. En ja! We regeren zonder te lenen! Men kan schrijven in de krant dat we lenen, maar dat is niet waar. Het is een onjuiste informatieverschaffing met onjuiste bronnen en dat moeten we resoluut afkeuren en afwijzen”, aldus het staatshoofd.

“Ik weet niet met welk doel men vreemde organisaties hier lokaal moet adiëren en presenteren met onjuiste informatie, terwijl de bronnen velerlei zijn binnen de regering, ook bij het IMF en andere internationale organisaties gezaghebbende organisaties om de informatie na te trekken.”

“Ja! Juni, juli tot augustus hebben wij nog even moeten lenen voor het uitbetalen van de salarissen. Daarna leiden we het land op eigen kracht. Niet op kracht van kapitalisten die geld lenen. Niet met financiering van banken en ook niet met geldleningen vanuit het buitenland”, aldus de regeringsleider.

De president zegt dat er nu een niveau bereikt is, waarbij “eenieder die van de staat een financiële tegemoetkoming moet krijgen in de vorm van salarissen, pensioenen, kinderbijslag en andere zaken, dat die elke maand met goed gevoel kan zeggen ik heb zekerheid daarop. Zo gaat dat blijven en wij gaan het verruimen.”

“We zijn in onderhandeling met Ravaksur en andere vakbonden om te zorgen dat er koopkrachtversterking komt op een zodanige wijze dat het geen inflatoire impact heeft op de economie en op de salarissen.”

“We zijn bezig en we kijken ook naar uw belang, alhoewel jullie hebben geen vakbond, maar ik ben de opperbevelhebber. Samen met de minister en de regering kijken we ook naar uw belang”, aldus het staatshoofd ten overstaan van de militairen en de media in Memre Buku Kazerne.

“Internationaal zijn de trajecten nog steeds gaande. We zijn in onderhandeling met onze schuldeisers. U weet we hebben 4 miljard us dollars schuld.”

Mis dit niet:

Surinam Airways hervat geannuleerde vlucht naar Nederland volgens aangepast vluchtschema

‘Zonder vermogende garantsteller maken Surinamers minder kans op een Nederlands visum’

“Waarvan twee commerciële leningen van Oppenheimer van 675 miljoen USD, waarvoor we op jaar basis al 70 miljoen USD alleen aan rente moeten betalen. We hebben daar ruimte gehad voor herschikking tot eind maart en we onderhandelen verder. Ze hebben ons ademruimte gegeven om onze economie te herstellen.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Technische storing leidde tot annulering van vlucht.
Suriname

Surinam Airways hervat geannuleerde vlucht naar Nederland volgens aangepast vluchtschema

Veel Surinamers richten zich op de visumaanvraag zelf, maar ook de persoon in Nederland die garant staat moet aan strenge financiële voorwaarden voldoen. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

‘Zonder vermogende garantsteller maken Surinamers minder kans op een Nederlands visum’

Ernstig verkeersongeval eist opnieuw een mensenleven.
Suriname

Bromfietser komt om het leven na aanrijding tegen EBS-mast op weg naar Reeberg

Illustratiefoto.
Suriname

Man ingesloten na vernieling in woning partner en vermeende dierenmishandeling

De presidentiële werkgroep Heritage Month presenteert het programma voor de eerste erfgoedmaand van Suriname in augustus 2026. Foto: CDS
Suriname

Eerste Heritage Month Suriname moet geschiedenis en verbondenheid versterken

Wijk krijgt opknapbeurt met focus op veiligheid en leefbaarheid.
Suriname

Directoraat Openbaar Groen start grootschalige schoonmaak- en onderhoudsactie in Ephraimzegen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws