• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi blijft erbij dat regering vanaf september niet meer heeft geleend

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 februari 2021 03:00
in Nieuws
santokhi leger e1614154901504

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi zegt dat de regering vanaf haar aantreden maatregelen heeft getroffen om de financieel economische situatie goed onder controle te kunnen krijgen.

“Dat is ons aardig gelukt, door de interne financiële huishouding in orde te krijgen. En ja! We regeren zonder te lenen! Men kan schrijven in de krant dat we lenen, maar dat is niet waar. Het is een onjuiste informatieverschaffing met onjuiste bronnen en dat moeten we resoluut afkeuren en afwijzen”, aldus het staatshoofd.

“Ik weet niet met welk doel men vreemde organisaties hier lokaal moet adiëren en presenteren met onjuiste informatie, terwijl de bronnen velerlei zijn binnen de regering, ook bij het IMF en andere internationale organisaties gezaghebbende organisaties om de informatie na te trekken.”

“Ja! Juni, juli tot augustus hebben wij nog even moeten lenen voor het uitbetalen van de salarissen. Daarna leiden we het land op eigen kracht. Niet op kracht van kapitalisten die geld lenen. Niet met financiering van banken en ook niet met geldleningen vanuit het buitenland”, aldus de regeringsleider.

De president zegt dat er nu een niveau bereikt is, waarbij “eenieder die van de staat een financiële tegemoetkoming moet krijgen in de vorm van salarissen, pensioenen, kinderbijslag en andere zaken, dat die elke maand met goed gevoel kan zeggen ik heb zekerheid daarop. Zo gaat dat blijven en wij gaan het verruimen.”

“We zijn in onderhandeling met Ravaksur en andere vakbonden om te zorgen dat er koopkrachtversterking komt op een zodanige wijze dat het geen inflatoire impact heeft op de economie en op de salarissen.”

“We zijn bezig en we kijken ook naar uw belang, alhoewel jullie hebben geen vakbond, maar ik ben de opperbevelhebber. Samen met de minister en de regering kijken we ook naar uw belang”, aldus het staatshoofd ten overstaan van de militairen en de media in Memre Buku Kazerne.

“Internationaal zijn de trajecten nog steeds gaande. We zijn in onderhandeling met onze schuldeisers. U weet we hebben 4 miljard us dollars schuld.”

Bekijk ook:

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

“Waarvan twee commerciële leningen van Oppenheimer van 675 miljoen USD, waarvoor we op jaar basis al 70 miljoen USD alleen aan rente moeten betalen. We hebben daar ruimte gehad voor herschikking tot eind maart en we onderhandelen verder. Ze hebben ons ademruimte gegeven om onze economie te herstellen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NIS pleit voor permanente beveiliging na inbraak en vernielingen
Suriname

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Chinese delegatie benadrukt belang van kwaliteit en duurzaamheid bij verdere ontwikkeling CI AdeKUS.
Suriname

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Samenwerking tussen CBvS en banken essentieel voor integere financiële sector.
Suriname

CBvS bespreekt financiële integriteit en bankresolutie met Surinaamse bankensector

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Nieuwe grondeigenaren in Coronie opgeroepen te investeren in ontwikkeling district.
Suriname

President Simons: gebruik de grond waarvoor die is uitgegeven en bouw aan de toekomst

Zonder goede voorbereiding profiteert Suriname niet optimaal van olie- en gasopbrengsten.
Suriname

Stichting Passie voor Suriname pleit voor langetermijnvisie op local content

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws