• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Santokhi bij bezoek Financiën en Planning: ‘Doen wat wij het volk beloofd hebben’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 januari 2022 00:00
in Nieuws
santokhi bezoek financien achaibersing

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi van Suriname startte deze week een serie werkbezoeken aan ministeries en instituten zoals hij gepland heeft voor dit nieuwe jaar.

Het eerste werkbezoek was aan het ministerie van Financiën en Planning, waar het staatshoofd ontvangen werd door minister Armand Achaibersing en diens directie, staf en adviseurs.

De bewindsman gaf de president een uitvoerig overzicht van het te voeren beleid in 2022, dat zich op twee hoofdlijnen concentreert, te weten:

1. Verder herstel van de economie en staatsfinanciën en

2. Stimulering van de economie.

Bij dit laatste kwamen onderwerpen aan de orde als verbetering van het ondernemersklimaat, modernisering van de investeringswet en financial inclusion (iedereen een bankrekening).

De per 1 januari aangetreden directeur van het Bureau voor de Staatsschuld, Malty Dwarkasing, presenteerde haar visie en beleidsplan voor dit instituut.

President Santokhi: ‘Wij komen uit een hele moeilijke fase van ingrijpende maatregelen, waar wij door heen moesten. Het was moeilijk voor de regering, het was moeilijker voor het volk. Toch, de belangrijkste steun die wij daarbij kregen, kwam niet van buitenlandse deskundigen en financiële instellingen, maar van ons volk.

Mis dit niet:

SRD 115 miljoen nodig voor RGD-cao, overheid heeft slechts SRD 80 miljoen beschikbaar

Albina pakt waterkant aan met nieuwe ondernemersunits en verplicht rode vuilniszakken

“Dit jaar 2022, nu in januari, starten we met de volgende fase, de fase van uitvoering van al die andere plannen die zijn voorbereid, de plannen die uit de gemeenschap zijn gekomen,” sprak president Santokhi.

Hij voegde verder eraan toe: “Wij moeten de dingen doen die wij het volk beloofd hebben. Ik wil niet met u praten over ‘human resources’. Ik wil met u praten over ‘human beings’, over al die eenvoudige mensen in de wijken, in stad, district en binnenland, die hun vertrouwen in ons hebben gesteld en met ons meebouwen aan een beter morgen.”

Volgens de president zijn er genoeg plannen. “We moeten ze uitvoeren. Ik heb in de regering afgesproken dat wij, president, vicepresident en ministers, de leiding hebben van die uitvoering,” aldus het staatshoofd.

Aan het einde van het werkbezoek onderstreepte president Santokhi de waardering die de minister had uitgesproken voor het kader, dat zich onvermoeibaar blijft inzetten op de ministeries.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

RGD krijgt 13,5 procent loonsverhoging, maar TWK wordt doorgeschoven naar 2027.
Gezondheid

SRD 115 miljoen nodig voor RGD-cao, overheid heeft slechts SRD 80 miljoen beschikbaar

Aan de Kaplerstraat in Albina zijn tien nieuwe ondernemersunits gebouwd als onderdeel van de verfraaiing en ordening van de waterkant. Foto: CDS
Suriname

Albina pakt waterkant aan met nieuwe ondernemersunits en verplicht rode vuilniszakken

VP Rusland met Minister Monorath & vertegenwoordigers. Foto: CDS
Suriname

Suriname brengt veiligheidsdiensten bijeen tegen criminaliteit en cyberdreigingen

toyota auto stuur
Suriname

17-jarige bromfietser overleden na aanrijding bij VSH, rijbewijs automobilist ingevorderd

Bescherm het volk, niet alleen het imago van de regering.
Suriname

PALU: vissterfte Saramaccarivier geen incident, maar nationale ramp

De nieuwe pompinstallatie aan de Sommelsdijks Kreek bestaat uit drie pompen en is met financiële steun van Japan gerealiseerd. Foto: CDS
Suriname

Nieuwe pompen van US$ 2,7 miljoen moeten wateroverlast in Paramaribo verminderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws