• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Samenwerking Suriname en India gaat naar niveau van regeringsleiders

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 januari 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:41
in Nieuws
chan en moodi india

GFC NIEUWSREDACTIE- De samenwerking tussen Suriname en India wordt opgetrokken naar het niveau van regeringsleiders.

President Chandrikapersad Santokhi van Suriname zegt dat er een model komt van een platform voor politieke dialoog zoals dat het geval is in de samenwerking Suriname-Guyana en Suriname-Barbados.

Tijdens het werkbezoek van het Surinaamse staatshoofd aan het Aziatische land is afgesproken dat president Santokhi en premier Narendra Modi zelf aansturing geven aan de samenwerking tussen de publieke en private sector, met ondersteuning van ministers en verantwoordelijke instanties.

Santokhi deed tijdens een persconferentie woensdag verslag aan de media van het werkbezoek. Met de deelstaten Gujarat en Madhya Pradesh zijn er afspraken gemaakt voor samenwerking.

Er zijn ruime en diepgaande besprekingen geweest met verschillende investeerders in zowel de genoemde deelstaten als in New Delhi. Er is volgens het staatshoofd enorm veel belangstelling vanuit de Indiase private sector om te investeren in Suriname. De mogelijkheden hiertoe zullen verder besproken worden. Er komen vervolggesprekken.

President Santokhi noemt onder meer ondernemingen in de agrarische sector, voedselverwerking, productiesector en energie. Alle bedrijven hebben concrete afspraken gevraagd.

In India is de speciale economische zone in Indore, Madhya Pradesh, bezocht. Daar zijn er bezoeken afgelegd aan de motoren- en farmaceutische industrie. Suriname wil wat betreft medicijnen uit India, fungeren als hub naar het Caribisch gebied. Ook hierover zullen er verder afspraken worden gemaakt. Met andere ondernemingen zijn er concrete samenwerkingen besproken.

De komende week volgt er een follow up van hetgeen in India bereikt dan wel afgesproken is. Er zal een grote betrokkenheid zijn van de ambassadeurs van beide landen, namelijk Surinames ambassadeur in India Arun Hardien en de Indiase ambassadeur Shankar Balachandran in Suriname. Zij zullen erop moeten toezien dat alles goed en gestructureerd verloopt.

Mis dit niet:

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Duizenden bezoekers vierden 136 jaar Javaanse immigratie tijdens The Day of Wong Jowo op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Mennonieten
Suriname

Criticus Ahmad Jhawnie: ook nv’s worden gebruikt om betaling van zegelrecht te ontduiken

Vierde Veteranendag gehouden in Memre Buku Kazerne.
Suriname

Defensie pleit voor duurzaam beleid voor Surinaamse veteranen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws