• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Samenleving roept op tot meer steun voor rouwende ouders

Shafely King door Shafely King
8 april 2025 02:00
in Suriname
vrouw dame verdrietig stress huilen depressief

Foto ter illustratie.

In Nickerie is recent een 13-jarig meisje overleden nadat ze een einde aan haar leven maakte. Het tragische voorval heeft geleid tot uiteenlopende reacties.

Terwijl sommigen op sociale media en in persoonlijke kringen hun oordeel uiten over de rol van de ouders, pleiten anderen voor meer empathie, steun en respect voor het rouwproces van de nabestaanden.

Velen erkennen dat het verlies van een kind een van de meest ingrijpende gebeurtenissen is die een ouder kan meemaken.

Wanneer het gaat om zelfdoding, komen daar vaak gevoelens van onmacht, schuld en talloze vragen bij kijken.

Psychologen wijzen erop dat mentale problemen bij jongeren niet altijd gemakkelijk te herkennen zijn.

Velen verbergen hun gevoelens uit schaamte of uit angst om niet begrepen te worden.

In de samenleving klinkt dan ook de oproep om zorgvuldiger en menselijker om te gaan met dit soort situaties.

In plaats van kritiek, geven velen aan dat opvoeders juist behoefte hebben aan steun en een luisterend oor.

Ook vindt men het belangrijk dat ouders, leerkrachten en andere betrokkenen beter worden toegerust om signalen van psychische nood te herkennen.

Er wordt daarnaast gepleit voor betere psychosociale hulpverlening, zowel preventief als na ingrijpende gebeurtenissen zoals deze.

Verder worden scholieren opgeroepen om te stoppen met pesten, aangezien dit vaak een rol speelt bij zelfdoding onder jongeren.

In dit specifieke geval is de oorzaak van het overlijden echter niet bekend.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

KIVC roept ouders op kinderen veilig te houden op e-bikes

valuta euro dollar geld
Suriname

Verdienen cambiohouders echt zoveel geld? Dit is hoe het werkt in Suriname

Alarm zwaailicht
Suriname

Smeerolielekkage in Para-Oost, politie sluit sabotage niet uit

reizen vliegtuig cabine
Nederland

Wat passagiers op de route Schiphol – Zanderij moeten weten over gedrag aan boord

kaars-aansteken
Suriname

Jaarafsluitingsfeest Commissariaat Commewijne afgelast na tragedie

Psychiater
Lifestyle

Naar de psychiater gaan wordt in Suriname nog te vaak gezien als een schande, zegt KIVC

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws