• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sabonge: “ACS bereidt zich voor op een jaar van strategische acties voor duurzame ontwikkeling”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 mei 2024 13:52
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Secretaris-generaal Rodolfo Sabonge van de Associatie van Caribische Staten (ACS) verwelkomde de deelnemers aan de voorbereidende vergadering van de 29e gewone vergadering van de Raad van Ministers van de ACS met een blik op de toekomst.

“Deze bijeenkomst markeert het begin van een cruciaal jaar voor de ACS, waarin we onze inspanningen zullen bundelen om duurzame ontwikkeling in de regio te bevorderen,” aldus Sabonge op woensdag 8 mei in de Royal Ballroom van hotel Torarica.

“We ontmoeten elkaar op een bijzonder moment – een moment van feest – slechts 2 maanden na het 30-jarig jubileum van onze organisatie.”

De secretaris-generaal merkte op dat het een goed begin is voor een jaar van strategische beraadslagingen gericht op het versterken van duurzame ontwikkeling in de regio.

“De ACS is opgericht om het gemeenschappelijke erfgoed van onze regio, het Grotere Caribisch gebied, te beschermen en zo de duurzame ontwikkeling van ons volk te bevorderen.”

Hij deed een oproep aan de diverse regeringsfunctionarissen van de verschillende landen om zich solidair te verenigen om de respectieve resoluties binnen de Verenigde Naties uit te voeren.

De ACS-topman gaf aan dat het belangrijk is om het Grotere Caribisch gebied te erkennen als een speciaal gebied in het kader van duurzame ontwikkeling.

Tijdens de vergadering werden verschillende initiatieven besproken om de regio rondom de Caribische Zee en haar biodiversiteit te beschermen, terwijl ook aandacht werd besteed aan het bevorderen van duurzame praktijken in sectoren zoals transport, handel en toerisme.

Mis dit niet:

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

Parlement gaat eigen spelregels na ruim 35 jaar herzien

“We moeten concrete initiatieven implementeren die garanderen dat de activiteiten in de regio op een duurzame en groene manier worden uitgevoerd.”

De discussies tijdens de voorbereidende vergadering vormen de basis voor de 29e Ministeriële Raadsvergadering, welke op donderdag 9 mei wordt gehouden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Surinaamse inheemsen ‘buitengesloten in hun eigen leefgebied’ door houtkap en goudzoekers.
Suriname

Stichting Mulokot en partners waarschuwen tegen overhaaste afkondiging 5-kilometerstraalwet

DNA nationale assemblee
Suriname

Parlement gaat eigen spelregels na ruim 35 jaar herzien

Duizenden bezoekers vierden 136 jaar Javaanse immigratie tijdens The Day of Wong Jowo op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

Onafhankelijkheidsplein barst uit zijn voegen voor Wong Jowo

Illustratiefoto.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot aanhouding vijf verdachten na beroving in Para

Grondenrechten centraal tijdens Dag der Inheemsen.
Suriname

President Simons: regering zet in op duurzame oplossing grondenrechtenvraagstuk

Politie nauwelijks zichtbaar in delen Noord-Paramaribo tot zorg van bewoners. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord-Paramaribo vragen om meer politie op straat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws