• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Saamaka Youth Leaders uit Suriname ondersteunen opzet boomsculptuur bij Europees Parlement en roepen op tot natuurbescherming

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 september 2024 14:54
in Suriname
mi matu

Greenpeace-activisten uit de EU, België en Nederland, samen met de Saamaka Youth Leaders uit Suriname, hebben een deze week negen meter hoge boomsculptuur geïnstalleerd voor het Europees Parlement in Brussel.

Deze actie roept de parlementsleden op om natuurbescherming centraal te stellen in de plannen van de Europese Unie.

De boomsculptuur symboliseert de dringende noodzaak om ecosystemen te herstellen en de vernietiging van de natuur te stoppen.

Dit initiatief vindt plaats op een cruciaal moment, nu de Europese Commissie voorbereidingen treft om nieuwe commissarissen te benoemen.

Jorgo Riss, directeur van Greenpeace EU, benadrukte: “Mensen in Europa willen dat de EU stopt met de vernietiging van de natuur en levens redt. Overstromingen, droogtes en nieuwe ziektes zijn directe gevolgen van deze oorlog tegen de natuur.

“Het Europees Parlement moet ervoor zorgen dat de nieuwe commissarissen begrijpen hoe natuur, economie en veiligheid met elkaar verbonden zijn, en dat ze de politieke wil hebben om natuurbescherming centraal te stellen in Europa. We moeten de natuur herstellen voor schone lucht, schoon water en gezonde bodems voor duurzame landbouw.”

Mis dit niet:

Nederlands rijbewijs na veertien dagen in Suriname mogelijk niet meer voldoende

Op je 40e naar Suriname verhuizen kan betekenen dat je op je 60e nog moet hosselen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paramaribo suriname 4
Lifestyle

Nederlands rijbewijs na veertien dagen in Suriname mogelijk niet meer voldoende

klm boeing
Lifestyle

Op je 40e naar Suriname verhuizen kan betekenen dat je op je 60e nog moet hosselen

VS stelt miljoenensteun beschikbaar voor bestrijding van criminaliteit in Suriname
Suriname

VS stelt US$ 3 miljoen beschikbaar voor versterking rechtshandhaving in Suriname

Matawai vraagt om controle op goudzoekers zonder bestaansmiddelen gemeenschap in gevaar te brengen.
Suriname

Overheid en Matawai zoeken naar herstel van orde in Moeroekreek-gebied

Tijdige opleiding en opvolging van rechters centraal bij installatie nieuwe Raio-raad
Suriname

Minister Monorath installeert nieuwe Raio-raad voor periode van vijf jaar

Interne strijd om toekomst VHP krijgt vorm richting verkiezingen van mei 2027.
Suriname

Achaibersing trekt langs VHP-achterban, Gajadien komt met eigen kandidatenlijst

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws