• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

RvM keurt Onderraad Kinderbescherming goed

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 maart 2021 23:26 - Geüpdatet op 26 maart 2021 13:20
in Nieuws
bureau rechten van het kind

GFC NIEUWSREDACTIE- Het voorstel voor het instellen van een onderraad voor kinderbescherming is op 24 maart goedgekeurd door de Raad van Ministers (RvM).

De minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) Uraiqit Ramsaran pleitte reeds bij de vorige RvM-vergadering van 17 maart voor het instellen van deze onderraad.

Minister Ramsaran benadrukt dat hij het voorstel voor het instellen van een onderraad voor kinderbescherming heeft gebracht naar de RvM, naar aanleiding van het verzoek welke hij kreeg tijdens de evaluatiemeeting van het pilotproject ‘Integraal kinderbeschermingsnetwerk’ (IKBeN) op 12 maart in het Marriott hotel, van de Technische commissie ‘TC-IK BeN’. “Ik heb toegezegd het voor te leggen binnen de RvM, dus heb ik mij eraan gehouden“, aldus de bewindsman.

De gewezen leden van de TC-IK BeN hebben vandaag tijdens een presentatie aan de RvM verder benadrukt wat het belang is van een dergelijke onderraad.

De onderraad voor kinderbescherming zal beleid moeten ontwikkelen, uitvoeren, monitoren, evalueren en bijstellen om invulling te geven aan het gestelde in artikel 19 van het VN- verdrag inzake Rechten van het Kind namelijk:

Bekijk ook:

Maandag 12.00 uur overleg onderwijsbonden en regering

EBS voert per 1 juni nieuwe kwartaalaanpassing kookgasprijzen door

– dat alle passende wettelijke- en bestuurlijke maatregelen worden getroffen op sociaal- en opvoedkundig gebied om het kind te beschermen tegen alle vormen van geweld.

– het ontwikkelen van doeltreffende procedures voor de invoering van Sociale programma’s om te voorzien in de nodige ondersteuning van het kind en van degenen die de zorg voor het kind hebben.

Geweld tegen kinderen is een serieus issue. Dagelijks worden kinderen op de een of andere manier geconfronteerd met een of meerdere vormen van geweld.

Indien de instanties tijdig op de hoogte worden gesteld van deze misstanden, kan er ook snel ingegrepen worden om het kind de nodige hulp te bieden.

Met de instelling van de onderraad is er een eerste maar zeer belangrijke stap gezet om verandering te brengen in de hulpverlening om uiteindelijk te komen tot een geïntegreerde aanpak van de problematiek van geweld tegen kinderen. De Sozavo-minister feliciteert de samenleving met deze mijlpaal.

BEKIJK OOK: AstraZeneca- vaccin is veilig en effectief, zegt EMA

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Dirck Currie, minister van Onderwijs.
Suriname

Maandag 12.00 uur overleg onderwijsbonden en regering

Kookgas wordt verder marktconform geprijsd.
Suriname

EBS voert per 1 juni nieuwe kwartaalaanpassing kookgasprijzen door

Internationale partners ondersteunen ontwikkeling arbeidsmarktbeleid
Suriname

Suriname bereidt zich voor op arbeidsvraag door olie- en gassector

SO’s, examens en tentamens dreigen onder druk te komen staan.
Suriname

Landelijk onderwijsberaad zet leerlingen en studenten voor moeilijke uitdagingen

Politie houdt 43-jarige verdachte aan na intensief onderzoek.
Suriname

Man brengt bij bezoek aan zijn kinderen oom van ex-vrouw meerdere steekverwondingen toe

Zwaailicht politie
Suriname

Familieconflict escaleert: broer aangehouden na gewelddadig steekincident

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws